vucut-kirginligi etiketi ile eşleşen ilaçlar

COLDEKS Kapsül

COLDEKS Kapsül Deva Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 325 mg, Fenilefrin hidroklorür 5 mg, Klorfeniramin maleat 1 mg, Noskapin 10 mg Piyasa Şekilleri: 20 kapsül içeren blister ambalajlarda. Kullanım Şekli: Erişkinlere günde 3 defa 1-2 kapsül, 6-12 yaş arasındaki çocuklara günde 3 defa 1 kapsül verilir. Endikasyonları: Grip ve soğuk algınlıklarında, soğuk algınlığına bağlı veya alerjik kaynaklı öksürüklerde, koriza, rinit ve sinüzitte, baş ağrısı ve adale ağrılarında kullanılır. Kontrendikasyonları: İçerdiği herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir. Uyarılar: 24 saatte 6 tabletten fazla alınmamalıdır. Yüksek ve 3 günden daha uzun süren ve tekrarlayan ateş vakalarında doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. İçerdiği fenilefrin HCl nedeni ile organik kalp hastalığı, hipertiroidi, prostat hipertrofisi ve hipertan

Hakkımızda