permetrine etiketi ile eşleşen ilaçlar

ANTİ SKAB %5 Deri Kremi

ANTİ SKAB %5 Deri Kremi Eczacıbaşı Etken Madde(ler): Permetrin 5 % Piyasa Şekilleri: 30 g'lık tüplerde. Kullanım Şekli: Erişkinler ve çocuklar: Anti-Skab %5 Krem, boyundan ayak tabanlarına kadar deri üzerine masaj yapılarak sürülür. Uyuz, erişkinlerde saçlı deride nadiren görülmekle birlikte, bebeklerde ve yaşlılarda saçlı deri sınırları, boyun, şakaklar ve alında da görülebilir. Ortalama bir erişkinde genellikle 30 gram krem yeterlidir. Krem, uygulandıktan 8-14 saat sonra yıkanarak (banyo, duş) temizlenmelidir. Bebeklerde saçlı deri, şakaklar ve alın bölgesine de uygulanmalıdır. Tek uygulanma ile genellikle tedavi sağlanır. Hastalar, kremin uygulanmasından sonra kaşıntı hissedebilirler. Bu durum, nadiren tedavi başarısızlığının göstergesidir ve tedavinin tekrarlanmasının gerektiğini göstermez. Uygulamadan sonra canlı Sarcoptes scabiei varlığının gösterilmesi durumunda t

ANTİ SKAB %5 Losyon

ANTİ SKAB %5 Losyon Eczacıbaşı Etken Madde(ler): Permetrin 5 % Piyasa Şekilleri: 120 ml'lik ambalajlarda. Kullanım Şekli: Erişkinler ve çocuklar: Anti-Skab %5 Losyon, boyundan ayak tabanlarına kadar deri üzerine masaj yapılarak sürülür. Uyuz, erişkinlerde saçlı deride nadiren görülmekle birlikte, bebeklerde ve yaşlılarda saçlı deri sınırları, boyun, şakaklar ve alında da görülebilir. Ortalama bir erişkinde genellikle 30 gram losyon yeterlidir. Losyon, uygulandıktan 8-14 saat sonra yıkanarak (banyo, duş) temizlenmelidir. Bebeklerde saçlı deri, şakaklar ve alın bölgesine de uygulanmalıdır. Tek uygulanma ile genellikle tedavi sağlanır. Hastalar, losyonun uygulanmasından sonra kaşıntı hissedebilirler. Bu durum, nadiren tedavi başarısızlığının göstergesidir ve tedavinin tekrarlanmasının gerektiğini göstermez. Uygulamadan sonra canlı Sarcoptes scabiei varlığının gösterilmesi dur

ANTİ-BİT Şampuan

ANTİ-BİT Şampuan Eczacıbaşı Etken Madde(ler): Sumitrin (d-fenotrin) 0.4 % Piyasa Şekilleri: 150 ml'lik şişelerde. Kullanım Şekli: Az ıslatılmış saç diplerine bir miktar uygulandıktan sonra 10 dakika beklenmeli ve sonra bir miktar su ilavesiyle köpürmeyi sağladıktan sonra şampuanın iyice nüfuz etmesi sağlanmalıdır. Daha sonra ılık suyla durulanan saçlar sık bir tarakla ölü bit ve yumurtaları temizlenir. Gerekirse işlem bir kez daha tekrarlanır. Ancak 24 saat içinde iki kez üst üste uygulanmamalıdır. Endikasyonları: Uyuz tedavisi ve pubis ve baş biti enfestasyonlarının tedavisinde ve risk altındaki insanların bit enfestasyonlarından korunmasında kullanılır. Kontrendikasyonları: Piretroidler, piretrinler ve permetrine karşı allerjisi olanlarda kontrendikedir.

Tags: ,

KWELLADA Şampuan

KWELLADA Şampuan Aris Etken Madde(ler): Permetrin 1 % Piyasa Şekilleri: 60 ml, 120 ml'lik plastik şişelerde. Kullanım Şekli: Erişkin ve 6 ayın üstündeki çocuklarda banyodan sonra havlu ile kurulanmış saçlara saç ve kafa derisi tamamen kaplanıncaya kadar sürülür. 10 dakika beklendikten sonra bol suyla yıkanır. Aynı işlem 1-2 hafta sonra tekrarlanır. Endikasyonları: Uyuz tedavisi ve pubis ve baş biti enfestasyonlarının tedavisinde ve risk altındaki insanların bit enfestasyonlarından korunmasında kullanılır. Kontrendikasyonları: Piretroidler, piretrinler ve permetrine karşı allerjisi olanlarda kontrendikedir.

Tags: ,

KWELL-P Şampuan

KWELL-P Şampuan Aris Etken Madde(ler): Piretrin 0.3 %, Piperonil butoksit 3 % Piyasa Şekilleri: 60 ml'lik şişelerde. Yaz

METRİN Şampuan

METRİN Şampuan Bikar Etken Madde(ler): Permetrin 0.6 % Piyasa Şekilleri: 100 ml'lik plastik şişelerde. Kullanım Şekli: Erişkinler ve 6 ayın üzerindeki çocuklarda tedavi; saç ıslatılır, Metrin Tıbbi Şampuanın tamamı uygulanır saç diplerine masaj yapılarak köpürtülür, 10 dakika bekletilir, saç durulanır ve kurutulur. Uygulamayı takiben saçta kalabilecek ölü sirkeleri temizlemek amacı ile kutu içindeki ince tarağın kullanılması tavsiye edilir. Kasıklarda görülen bit parazitlerinin tedavisi de baş parazitlerinin tedavisi gibidir. Şampuanın tüm kasık bölgesine ve bacak aralarına yayılmasına dikkat edilmelidir. Endikasyonları: Uyuz tedavisi ve pubis ve baş biti enfestasyonlarının tedavisinde ve risk altındaki insanların bit enfestasyonlarından korunmasında kullanılır. Kontrendikasyonları: Piretroidler, piretrinler ve permetrine karşı allerjisi olanlarda kontrendikedir.

NİKSEN Şampuan

NİKSEN Şampuan Toprak Etken Madde(ler): Permetrin 1 % Piyasa Şekilleri: 150 ml'lik şişelerde. Kullanım Şekli: Erişkin ve 2 yaş üstündeki çocuklarda banyodan sonra havlu ile kurulanmış saçlara saç ve kafa derisi tamamen kaplanıncaya kadar sürülür. 10 dakika beklendikten sonra bol suyla yıkanır. Aynı işlem 1-2 hafta sonra tekrarlanır. Endikasyonları: Uyuz tedavisi ve pubis ve baş biti enfestasyonlarının tedavisinde ve risk altındaki insanların bit enfestasyonlarından korunmasında kullanılır. Kontrendikasyonları: Piretroidler, piretrinler ve permetrine karşı allerjisi olanlarda kontrendikedir.

Tags: ,

ZALVOR Deri Kremi

ZALVOR Deri Kremi GlaxoSmithKline Etken Madde(ler): Permetrin 5 % Piyasa Şekilleri: 30 g'lık alüminyum tüplerde. Kullanım Şekli: Tek doz halinde erişkinlerde ve 12 yaşın üstündeki çocuklarda 1 tüp; 5-12 yaş arasında 1/2 tüp; 1-5 yaş arasında 1/4 tüp ve 2 aylıktan 1 yaşına kadar çocuklarda 1/8 tüp uygulanır. Bazı erişkinlerde bir tüp kullanılması gerekebilirse de 2 tüpten fazlası kullanılmamalıdır. Endikasyonları: Uyuz tedavisi ve pubis ve baş biti enfestasyonlarının tedavisinde ve risk altındaki insanların bit enfestasyonlarından korunmasında kullanılır. Kontrendikasyonları: Piretroidler, piretrinler ve permetrine karşı allerjisi olanlarda kontrendikedir.

Tags: ,

ZALVOR Saç Kremi

ZALVOR Saç Kremi GlaxoSmithKline Etken Madde(ler): Permetrin 1 % Piyasa Şekilleri: 59 ml'lik plastik şişelerde. Kullanım Şekli: Erişkin ve 6 ayın üzerindeki çocuklarda normal şampuanla yıkanan ve sonra havlu ile kurulanmış saçlara saç ve kafa derisi tamamen kaplanıncaya kadar sürülür. 10 dakika beklendikten sonra bol suyla yıkanır, havlu ile kurutulur. Aynı işlem 1-2 hafta sonra tekrarlanır. Endikasyonları: Uyuz tedavisi ve pubis ve baş biti enfestasyonlarının tedavisinde ve risk altındaki insanların bit enfestasyonlarından korunmasında kullanılır. Kontrendikasyonları: Piretroidler, piretrinler ve permetrine karşı allerjisi olanlarda kontrendikedir.

Tags: ,

Hakkımızda