faranjit etiketi ile eşleşen ilaçlar

APEX kapsül

BioKem Önemli: Bu ürün KONTROLE TABİ olup normal reçete ile verilerek reçete kayıt defterine kaydedilmesi gereken ürünlerdendir. Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 300 mg, Kodein fosfat 10 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg Piyasa Şekilleri: 30 kapsüllük blister ambalajlarda. Kullanım Şekli: Erişkinlerde günde 3 kapsül yemeklerden sonra bol suyla alınır. Bir günde 4 kapsülden fazla kullanılmamalıdır. Endikasyonları: Üst solunum yolları enfeksiyonları, soğuk algınlığı, nezle, grip, gripal enfeksiyonlar, paranazal sinüslerle orta kulağın virüslü enfeksiyonlarında (sinüzit, otitis media) semptomlarını geçici olarak giderir. Devamın oku

Tags: ,

A-FERİN Forte Film Tablet

Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 650 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg Piyasa Şekilleri: 30 film tablet içeren blister ambalajlarda. Kullanım Şekli: Günde; 6 saat ara ile 1 tablet önerilir. Gereğinde 4 saat ara ile 1 tablet uygulanabilir. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır. Endikasyonları: Soğuk algınlığına eşlik eden ateş, ağrı ve nezlenin geçici olarak giderilmesinde kullanılır. Kontrendikasyonları: Etken maddelerden birine karşı aşırı duyarlılık durumunda ve karaciğer yetmezliğinde kontrendikedir. Uyarılar: Yüksek dozda veya uzun süreli kullanımı böbreklerde ciddi hasar ve kan düzeylerinde değişikliğe neden olur. 5 günden uzun süren ağrılarda ve 3 yaşından küçük çocuklarda dikkatle kullanılmalıdır. Hepatik nekroz görülebilir. Antikoagülan alan hastalarda dikkatle kullanılmalıdır. İlacın bazı ototoksik antibiyotiklerle birlikte kullanımı ototoksitenin ilk belirtilerinin ortay

A-FERİN Forte(Film Tablet)

A-FERİN Forte Film Tablet Hüsnü Arsan Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 650 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg Piyasa Şekilleri: 30 film tablet içeren blister ambalajlarda. Kullanım Şekli: Günde; 6 saat ara ile 1 tablet önerilir. Gereğinde 4 saat ara ile 1 tablet uygulanabilir. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır. Endikasyonları: Soğuk algınlığına eşlik eden ateş, ağrı ve nezlenin geçici olarak giderilmesinde kullanılır. Kontrendikasyonları: Etken maddelerden birine karşı aşırı duyarlılık durumunda ve karaciğer yetmezliğinde kontrendikedir. Uyarılar: Yüksek dozda veya uzun süreli kullanımı böbreklerde ciddi hasar ve kan düzeylerinde değişikliğe neden olur. 5 günden uzun süren ağrılarda ve 3 yaşından küçük çocuklarda dikkatle kullanılmalıdır. Hepatik nekroz görülebilir. Antikoagülan alan hastalarda dikkatle kullanılmalıdır. İlacın bazı ototoksik antibiyotiklerle birlikte kullanım

A-FERİN Pediyatrik(Şurup)

A-FERİN Pediyatrik Şurup Hüsnü Arsan Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 160 mg/5 ml, Klorfeniramin maleat 1 mg/5 ml Piyasa Şekilleri: 100 ml'lik cam şişelerde. Kullanım Şekli: 3 ay-1 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/4 ölçek. 1-2 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/2 ölçek. 2-6 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1 ölçek. 6-12 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 2 ölçek. Günde 6 defadan fazla kullanılmamalıdır. 3 yaşın altındaki çocuklarda dikkatli kullanılmalıdır. Endikasyonları: Soğuk algınlığına eşlik eden ateş, ağrı ve nezlenin geçici olarak giderilmesinde kullanılır. Kontrendikasyonları: Etken maddelerden birine karşı aşırı duyarlılık durumunda ve karaciğer yetmezliğinde kontrendikedir. Uyarılar: Yüksek dozda veya uzun süreli kullanımı böbreklerde ciddi hasar ve kan düzeylerinde değişikliğe neden olur. 5 günden uzun süren ağrılarda ve 3 yaşından küçük çocuklarda dikkatle kullanılmalıdır. He

BABYRHINOL(Şurup)

BABYRHINOL Şurup Aventis Pharma Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 120 mg/5 ml, Klorfeniramin maleat 0.75 mg/5 ml Piyasa Şekilleri: 120 ml'lik cam şişelerde. Kullanım Şekli: 6 kiloya kadar çocuklarda her 6 saatte bir 1/2 ölçek; 6-10 kg arası çocuklarda her 4 saatte bir 1/2 ölçek; 10-20 kg arası çocuklarda her 6 saatte bir 1 ölçek ve 20 kilonun üstündeki çocuklarda her 4 saatte bir 1 ölçektir. Endikasyonları: Soğuk algınlığına eşlik eden ateş, ağrı ve nezlenin geçici olarak giderilmesinde kullanılır. Kontrendikasyonları: Etken maddelerden birine karşı aşırı duyarlılık durumunda ve karaciğer yetmezliğinde kontrendikedir. Uyarılar: Yüksek dozda veya uzun süreli kullanımı böbreklerde ciddi hasar ve kan düzeylerinde değişikliğe neden olur. 5 günden uzun süren ağrılarda ve 3 yaşından küçük çocuklarda dikkatle kullanılmalıdır. Hepatik nekroz görülebilir. Antikoagülan alan hastalarda dikk

APEX Kapsül

APEX Kapsül BioKem Önemli: Bu ürün KONTROLE TABİ olup normal reçete ile verilerek reçete kayıt defterine kaydedilmesi gereken ürünlerdendir. Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 300 mg, Kodein fosfat 10 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg Piyasa Şekilleri: 30 kapsüllük blister ambalajlarda. Kullanım Şekli: Erişkinlerde günde 3 kapsül yemeklerden sonra bol suyla alınır. Bir günde 4 kapsülden fazla kullanılmamalıdır. Endikasyonları: Üst solunum yolları enfeksiyonları, soğuk algınlığı, nezle, grip, gripal enfeksiyonlar, paranazal sinüslerle orta kulağın virüslü enfeksiyonlarında (sinüzit, otitis media) semptomlarını geçici olarak giderir. Kontrendikasyonları: Bileşimdeki maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda, karaciğer yetmezliği olanlarda, hipertansiyonlularda, hipertiroidi olanlarda, kapalı-açık glokomlularda ve MAO grubu ilaçları alanla

A-FERİN Forte Film Tablet

A-FERİN Forte Film Tablet Hüsnü Arsan Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 650 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg Piyasa Şekilleri: 30 film tablet içeren blister ambalajlarda. Kullanım Şekli: Günde; 6 saat ara ile 1 tablet önerilir. Gereğinde 4 saat ara ile 1 tablet uygulanabilir. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır. Endikasyonları: Soğuk algınlığına eşlik eden ateş, ağrı ve nezlenin geçici olarak giderilmesinde kullanılır. Kontrendikasyonları: Etken maddelerden birine karşı aşırı duyarlılık durumunda ve karaciğer yetmezliğinde kontrendikedir. Uyarılar: Yüksek dozda veya uzun süreli kullanımı böbreklerde ciddi hasar ve kan düzeylerinde değişikliğe neden olur. 5 günden uzun süren ağrılarda ve 3 yaşından küçük çocuklarda dikkatle kullanılmalıdır. Hepatik nekroz görülebilir. Antikoagülan alan hastalarda dikkatle kullanılmalıdır. İlacın bazı ototoksi

A-FERİN Pediyatrik Şurup

A-FERİN Pediyatrik Şurup Hüsnü Arsan Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 160 mg/5 ml, Klorfeniramin maleat 1 mg/5 ml Piyasa Şekilleri: 100 ml'lik cam şişelerde. Kullanım Şekli: 3 ay-1 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/4 ölçek. 1-2 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/2 ölçek. 2-6 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1 ölçek. 6-12 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 2 ölçek. Günde 6 defadan fazla kullanılmamalıdır. 3 yaşın altındaki çocuklarda dikkatli kullanılmalıdır. Endikasyonları: Soğuk algınlığına eşlik eden ateş, ağrı ve nezlenin geçici olarak giderilmesinde kullanılır. Kontrendikasyonları: Etken maddelerden birine karşı aşırı duyarlılık durumunda ve karaciğer yetmezliğinde kontrendikedir. Uyarılar: Yüksek dozda veya uzun süreli kullanımı böbreklerde ciddi hasar ve kan düzeylerinde değişikliğe neden olur. 5 günden uzun süren ağrılarda ve 3 yaşından küçük çocu

BABYRHINOL Şurup

BABYRHINOL Şurup Aventis Pharma Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 120 mg/5 ml, Klorfeniramin maleat 0.75 mg/5 ml Piyasa Şekilleri: 120 ml'lik cam şişelerde. Kullanım Şekli: 6 kiloya kadar çocuklarda her 6 saatte bir 1/2 ölçek; 6-10 kg arası çocuklarda her 4 saatte bir 1/2 ölçek; 10-20 kg arası çocuklarda her 6 saatte bir 1 ölçek ve 20 kilonun üstündeki çocuklarda her 4 saatte bir 1 ölçektir. Endikasyonları: Soğuk algınlığına eşlik eden ateş, ağrı ve nezlenin geçici olarak giderilmesinde kullanılır. Kontrendikasyonları: Etken maddelerden birine karşı aşırı duyarlılık durumunda ve karaciğer yetmezliğinde kontrendikedir. Uyarılar: Yüksek dozda veya uzun süreli kullanımı böbreklerde ciddi hasar ve kan düzeylerinde değişikliğe neden olur. 5 günden uzun süren ağrılarda ve 3 yaşından küçük çocuklarda dikkatle kullanılmalıdır. Hepatik nekroz görülebil

A-FERİN Kapsül

A-FERİN Kapsül Hüsnü Arsan Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 300 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg, Kodein fosfat 10 mg Piyasa Şekilleri: 30 kapsül içeren blister ambalajlarda. Kullanım Şekli: Erişkinlerde günde 3 kez 1 kapsül yemeklerden sonra bol suyla alınmalıdır. Endikasyonları: Soğuk algınlığı ve gripal enfeksiyonlarda ortaya çıkan semptomların giderilmesinde kullanılır. Kontrendikasyonları: Bileşimdeki maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı ve karaciğer yetmezliği olanlarda kontrendikedir. Uyarılar: Karaciğer ve böbrek fonksiyonu bozuk olanlarda dikkatle kullanılmalıdır. Alkollü içkiler ve sedatif ilaçlarla birlikte alınmamalıdır. Motorlu taşıt araçları kullananlar, motorlu makinalarda çalışanlar, yüksek yerlerde iş görenler ve fazla zihinsel faaliyet gösterenler sedasyon açısından bilgilendirilmelidir. Gebelerde ve emziren annelerde

Hakkımızda