dis-agrisi etiketi ile eşleşen ilaçlar

GERALGINE-P eliksir

Münir Şahin Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 120 mg/5 ml Piyasa Şekilleri: 150 ml'lik şişelerde. Kullanım Şekli: Alışılmış bir defalık doz erişkinlerde 0.5-1 g ve çocuklarda 120-150 mg'dır. Bu doz günde 3-4 defa tekrarlanabilir. Maksimum bir defalık doz 2.5 g ve maksimum bir günlük doz 5 g'dır. Endikasyonları: Baş ağrısı, migren, adet sancıları, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve gripal enfeksiyonlara bağlı ağrı, nevralji, nevrit, siyatik, lumbago, kas ve eklem ağrıları, orta kulak ağrıları, sinüzit ve cerrahi operasyonlara veya yaralanmalara bağlı ağrılar ile adet zorluklarından kaynaklanan ağrılarda endikedir. Asetilsalisilik asite duyarlılığı olan hastalarda alternatif ilaç olarak kullanılır. Kontrendikasyonları: İleri derecede böbrek ve karaciğer rahatsızlığı olan hastalarda kullanılmamalıdır. Parasetamole aşırı duyarlılığı olanlarda ve daha önce anemisi olanlarda kul

PARACET Junior lak tablet

Gripin Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 160 mg Piyasa Şekilleri: 20 lak tabletlik blister ambalajlarda. Kullanım Şekli: 6-12 yaş arası çocuklarda günde 4 saat ara ile 1 tablet. Maksimum günlük doz 6 tablet (960 mg)'dir. Endikasyonları: Baş ağrısı, migren, adet sancıları, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve gripal enfeksiyonlara bağlı ağrı, nevralji, nevrit, siyatik, lumbago, kas ve eklem ağrıları, orta kulak ağrıları, sinüzit ve cerrahi operasyonlara veya yaralanmalara bağlı ağrılar ile adet zorluklarından kaynaklanan ağrılarda endikedir. Asetilsalisilik asite duyarlılığı olan hastalarda alternatif ilaç olarak kullanılır. Devamın oku

PARADİNE Pediyatrik damla

Hakay Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 100 mg/ml Piyasa Şekilleri: 15 ml'lik ambalajlarda. Kullanım Şekli: Günlük doz çocuklarda 3-4x100 mg'dır. Endikasyonları: Baş ağrısı, migren, adet sancıları, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve gripal enfeksiyonlara bağlı ağrı, nevralji, nevrit, siyatik, lumbago, kas ve eklem ağrıları, orta kulak ağrıları, sinüzit ve cerrahi operasyonlara veya yaralanmalara bağlı ağrılar ile adet zorluklarından kaynaklanan ağrılarda endikedir. Asetilsalisilik asite duyarlılığı olan hastalarda alternatif ilaç olarak kullanılır. Devamın oku

PARANOX Fort supozituvar

Sanofi-Synthelabo Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 240 mg Piyasa Şekilleri: 10 supozituvarlık ambalajlarda. Kullanım Şekli: 6 yaşından büyük çocukların ağrılı ve ateşli hastalık durumuna göre günde 4-6 saatte 1 supozituvar kullanılır. Endikasyonları: Baş ağrısı, migren, adet sancıları, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve gripal enfeksiyonlara bağlı ağrı, nevralji, nevrit, siyatik, lumbago, kas ve eklem ağrıları, orta kulak ağrıları, sinüzit ve cerrahi operasyonlara veya yaralanmalara bağlı ağrılar ile adet zorluklarından kaynaklanan ağrılarda endikedir. Asetilsalisilik asite duyarlılığı olan hastalarda alternatif ilaç olarak kullanılır. Devamın oku

PAROMA poşet

Sanovel Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) Piyasa Şekilleri: 125 mg: 20 poşet, 50 mg: 20 poşet, 250 mg: 20 poşet, 500 mg: 20 poşet içeren ambalajlarda. Kullanım Şekli: 50 mg poşet; 2-8 yaş çocuklar için önerilir. Günlük mutad doz 2 veya 3'e bölünmüş halde 20-30 mg/kg'dır. 2-4 yaş için: Günde (yaşa göre) 2-3 defa 1 poşet; 4-8 yaş için: Günde (yaşa göre) 2-3 defa 1 veya 2 poşet. 125-250 mg poşet; 8-15 yaş çocuklar için önerilir. Günlük mutad doz 1-3 bölünmüş halde 20-30 mg/kg'dır. 8-12 yaş için: Günde (yaşa göre) 1-3 defa 1 poşet; 12-15 yaş için: Günde (yaşa göre) 2-3 defa 1 veya 2 poşettir. Dozlar minimum 4 saat arayla verilmelidir. Bir poşet içeriği toz üzerine bir miktar ılık veya sıcak su, süt veya meyve suyu ilave edilip karıştırılarak çözülür. Endikasyonları: Baş ağrısı, migren, adet sancıları, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve gripal enfeksiyonlara bağlı ağrı, n

PERFALGAN infüzyon solisyon

Bristol-MS Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 10 mg/ml Piyasa Şekilleri: 100 ml'lik 12 flakon içeren ambalajlarda. Kullanım Şekli: Parasetamol solüsyonu 15 dakikalık intravenöz infüzyon olarak uygulanır. Yetişkinler, adolesanlar ve 33 kg'ın üzerindeki (yaklaşık 11 yaşında) çocuklarda kullanılır. 50 kg'ın üzerindeki yetişkinler ve adolesanlar: Her defasında 1 g parasetamol (100 ml'lik bir flakon, günde en fazla dört defa olmak üzere) uygulanabilir. Her bir uygulama en az 4 saat aralıkla yapılmalıdır. Maksimum günlük doz 4 g'ı aşmamalıdır. 33 kg'ın üzerindeki çocuklar (yaklaşık 11 yaşında), adolesanlar ve 50 kg'ın altındaki yetişkinler: Her defasında 15 mg/kg parasetamol (kg başına 1.5 ml solüsyon, günde en fazla dört defa olmak üzere) uygulanabilir. Her bir uygulama arasındaki minimum aralık 4 saat olmalıdır. Maksimum günlük doz 60 mg/kg'ı aşmamalıdır (3 g'ı aşmadan). Alkol alan kişilerde hepa

PİROFEN Forte supozituvar

Deva Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 325 mg Piyasa Şekilleri: 10 supozituvar içeren ambalajlarda. Kullanım Şekli: 6 yaşın üzerindeki çocuklara 4-6 saatte bir 1 supozituvar uygulanır. Günlük doz 4 supozituvarı aşmamalıdır. Erişkinlere 4-6 saatte bir 2 supozituvar uygulanır. Günlük doz 8 supozituvarı aşmamalıdır. Endikasyonları: Baş ağrısı, migren, adet sancıları, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve gripal enfeksiyonlara bağlı ağrı, nevralji, nevrit, siyatik, lumbago, kas ve eklem ağrıları, orta kulak ağrıları, sinüzit ve cerrahi operasyonlara veya yaralanmalara bağlı ağrılar ile adet zorluklarından kaynaklanan ağrılarda endikedir. Asetilsalisilik asite duyarlılığı olan hastalarda alternatif ilaç olarak kullanılır. Kontrendikasyonları: İleri derecede böbrek ve karaciğer rahatsızlığı olan hastalarda kullanılmamalıdır. Parasetamole aşırı duyarlılığ

SEDALON tablet

Günsa Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg Piyasa Şekilleri: 20 tabletlik ambalajlarda. Kullanım Şekli: Büyüklerde günlük doz 3-4x1-2 tablet ve küçüklerde 3-4x1/4-1/2 tablettir. Maksimum günlük doz erişkinlerde 4 g ve çocuklarda 1.2 g'dır. Endikasyonları: Baş ağrısı, migren, adet sancıları, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve gripal enfeksiyonlara bağlı ağrı, nevralji, nevrit, siyatik, lumbago, kas ve eklem ağrıları, orta kulak ağrıları, sinüzit ve cerrahi operasyonlara veya yaralanmalara bağlı ağrılar ile adet zorluklarından kaynaklanan ağrılarda endikedir. Asetilsalisilik asite duyarlılığı olan hastalarda alternatif ilaç olarak kullanılır. Kontrendikasyonları: İleri derecede böbrek ve karaciğer rahatsızlığı olan hastalarda kullanılmamalıdır. Parasetamole aşırı duyarlılığı olanlarda ve daha önce anemisi olanlarda kullanılması sakıncalıdır. SEDALON tablet devamını okuyun

SESKAMOL tablet

SSK Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg Piyasa Şekilleri: 10 tabletlik blister ambalajlarda. Kullanım Şekli: Günlük doz erişkinlerde 3-4x1-2 tablet, çocuklarda 3-4x1/4-1/2 tablettir. Maksimum erişkin dozu 4 g ve maksimum çocuk dozu 1.2 g'dır. Endikasyonları: Baş ağrısı, migren, adet sancıları, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve gripal enfeksiyonlara bağlı ağrı, nevralji, nevrit, siyatik, lumbago, kas ve eklem ağrıları, orta kulak ağrıları, sinüzit ve cerrahi operasyonlara veya yaralanmalara bağlı ağrılar ile adet zorluklarından kaynaklanan ağrılarda endikedir. Asetilsalisilik asite duyarlılığı olan hastalarda alternatif ilaç olarak kullanılır. Devamın oku

SETAMOL tablet

Yeni Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg Piyasa Şekilleri: 20 tabletlik ambalajlarda. Kullanım Şekli: Günlük doz yetişkinlerde 3-4x1-2 tablettir. Endikasyonları: Baş ağrısı, migren, adet sancıları, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve gripal enfeksiyonlara bağlı ağrı, nevralji, nevrit, siyatik, lumbago, kas ve eklem ağrıları, orta kulak ağrıları, sinüzit ve cerrahi operasyonlara veya yaralanmalara bağlı ağrılar ile adet zorluklarından kaynaklanan ağrılarda endikedir. Asetilsalisilik asite duyarlılığı olan hastalarda alternatif ilaç olarak kullanılır. Devamın oku

Hakkımızda