bogaz-agrisi etiketi ile eşleşen ilaçlar

A-FERİN Plus Pediyatrik Şurup

Hüsnü Arsan Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 160 mg/5 ml, Klorfeniramin maleat 1 mg/5 ml, Psödoefedrin HCl 15 mg/5 ml Piyasa Şekilleri: 100 ml'lik şişelerde. Kullanım Şekli: 3 ay-1 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/4 ölçek (1.25 ml). 1-2 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/2 ölçek (2.5 ml). 2-6 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1 ölçek (5 ml). 6-12 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 2 ölçek (10 ml). Günde 4 defadan fazla kullanılmamalıdır. Endikasyonları: Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir. Kontrendikasyonları: İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya halen

GRİBEX HOT Poşet

Nobel Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg, Psödoefedrin HCl 60 mg Piyasa Şekilleri: 20 g'lık 12 poşet içeren ambalajlarda. Kullanım Şekli: Her bir poşetin içindeki ilaç 160 ml (yaklaşık 1 su bardağı) sıcak su içerisinde çözülmeli ve sıcak iken içilmelidir. Gribex Hot 6 saat ara ile tekrarlanabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır. Endikasyonları: Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir. Kontrendikasyonları: İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya halen alan hastalarda kontrendikedir. Uyarılar: 12 y

GRİBEX HOT Pediatrik Poşet

Nobel Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 250 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg, Psödoefedrin HCl 30 mg Piyasa Şekilleri: 10 g'lık 12 poşet içeren ambalajlarda. Kullanım Şekli: Her bir poşetin içindeki ilaç, 1 çay bardağı ya da yaklaşık yarım su bardağı (80 ml) sıcak su içerisinde karıştırılarak çözülmeli ve sıcak iken içilmelidir. Gribex Hot Pediatrik 6 saat ara ile tekrarlanabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır. Endikasyonları: Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir. Kontrendikasyonları: İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya

GRİBEX HOT-D Poşet

Nobel Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg, Psödoefedrin HCl 60 mg Piyasa Şekilleri: 6 g'lık 12 poşet içeren ambalajlarda. Kullanım Şekli: Her bir poşetin içindeki ilaç 160 ml (yaklaşık 1 su bardağı) sıcak su içerisinde çözülmeli ve sıcak iken içilmelidir. Gribex Hot-D 6 saat ara ile tekrarlanabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır. Şeker içermediğinden; özellikle, şeker kullanması sakıncalı olan ve diyet yapan hastalara önerilir. Endikasyonları: Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir. Kontrendikasyonları: İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; öncek

MAXİHOT Poşet

A. İbrahim Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg, Psödoefedrin HCl 60 mg Piyasa Şekilleri: 6 g'lık 6 tek kullanımlık poşet, 6 g'lık 12 tek kullanımlık poşet içeren ambalajlarda. Kullanım Şekli: Her bir poşetin içindeki ilaç 160 ml (yaklaşık 1 su bardağı) sıcak su içerisinde karıştırılarak çözülmeli ve sıcakken içilmelidir. Maxihot 6 saat ara ile tekrarlanabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır. Şeker içermediğinden, özellikle şeker kullanması sakıncalı olan ve diyet yapan hastalara önerilir. Endikasyonları: Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir. Kontrendikasyonları: İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık halle

MEDİCOLD Pediyatrik Şurup

Koçak Farma Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 160 mg/5 ml, Klorfeniramin maleat 1 mg/5 ml, Psödoefedrin HCl 15 mg/5 ml Piyasa Şekilleri: 100 ml'lik şişelerde. Kullanım Şekli: 12-23 aylık 3/4 ölçek, 2-3 yaş 1 ölçek, 4-5 yaş 1.5 ölçek, 6-8 yaş 2 ölçek, 9-10 yaş 2.5 ölçek, 11-12 yaş 3 ölçek 4-6 saatte verilir. 24 saat içinde 4 dozdan fazla verilmemelidir. Ateş 3 günden diğer semptomlar 5 günden fazla sürerse tedavi yeniden değerlendirilmelidir. Endikasyonları: Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir. Kontrendikasyonları: İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO

PAROL HOT Poşet

Atabay Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg, Psödoefedrin HCl 60 mg Piyasa Şekilleri: 20 g'lık 12 poşet içeren ambalajlarda. Kullanım Şekli: Erişkinler için mutad dozu bir defada 1 poşet olup gerektiğinde bu doz 6 saat ara ile günde 4 defaya kadar tekrarlanabilir. Poşet içindeki toz bir bardak (160 ml) dolusu sıcak suya boşaltılır. Birkaç kere karıştırılarak bir defada içilir. Günde 4 poşetten fazla alınmamalıdır. Endikasyonları: Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir. Kontrendikasyonları: İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO i

PAROL HOT Pediatrik Poşet

Atabay Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 250 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg, Psödoefedrin HCl 30 mg Piyasa Şekilleri: 10 g'lık 12 poşet içeren ambalajlarda. Kullanım Şekli: 6-12 yaş arası çocuklar: Mutad dozu bir defada 1 poşet olup gerektiğinde bu doz 6 saat ara ile günde 4 defaya kadar tekrarlanabilir. Poşet açılarak içindeki toz bir bardak (160 ml) dolusu sıcak suya boşaltılır. Birkaç kere karıştıralarak bir defada içilir. Günde 4 poşetten fazla alınmamalıdır. Endikasyonları: Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir. Kontrendikasyonları: İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki haf

PİR HOT D Poşet

Deva Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 250 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg, Psödoefedrin HCl 30 mg Piyasa Şekilleri: 6 g'lık 10 poşet içeren ambalajlarda. Kullanım Şekli: 6 saat ara ile kullanılabilir. Hazırlanması için her bir poşet içindeki ilaç 160 ml (yaklaşık 1 su bardağı) sıcak su içerisinde karıştırılarak çözülmeli ve sıcak olarak içilmelidir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır. Endikasyonları: Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir. Kontrendikasyonları: İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya halen alan hastalarda kontrendi

TYLOL HOT Poşet

Nobel Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 500 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg, Psödoefedrin HCl 60 mg Piyasa Şekilleri: 20 g'lık 12 poşet içeren ambalajlarda. Kullanım Şekli: 6 saat ara ile, 1 poşet 1 su bardağı (160 ml) sıcak su içerisinde karıştırılarak ve sıcak iken içilmelidir. 24 saatlik sürede 4 dozun üstüne çıkılmamalıdır. Endikasyonları: Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir. Kontrendikasyonları: İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya halen alan hastalarda kontrendikedir. Uyarılar: 12 yaşın altındaki çocuklarda doktor öne

Hakkımızda