antihistaminik etiketi ile eşleşen ilaçlar

WİNTUS draje

Sandoz Önemli: Bu ürün KONTROLE TABİ olup normal reçete ile verilerek reçete kayıt defterine kaydedilmesi gereken ürünlerdendir. Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 250 mg, Dekstrometorfan HBr 10 mg, Fenilefrin hidroklorür 5 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg Piyasa Şekilleri: 20 drajelik blister ambalajlarda. Kullanım Şekli: Yetişkinlerde (12 yaş ve daha büyüklerde): Her altı saatte 1-2 draje kullanılır. Çocuklarda (6-12 yaş arası) her altı saatte 1 draje kullanılır. 6 yaşın altındaki çocuklarda güvenilirliği kanıtlanmamıştır. Devamın oku

WİNTUS(Draje)

WİNTUS Draje Sandoz Önemli: Bu ürün KONTROLE TABİ olup normal reçete ile verilerek reçete kayıt defterine kaydedilmesi gereken ürünlerdendir. Etken Madde(ler): Asetaminofen (Parasetamol) 250 mg, Dekstrometorfan HBr 10 mg, Fenilefrin hidroklorür 5 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg Piyasa Şekilleri: 20 drajelik blister ambalajlarda. Kullanım Şekli: Yetişkinlerde (12 yaş ve daha büyüklerde): Her altı saatte 1-2 draje kullanılır. Çocuklarda (6-12 yaş arası) her altı saatte 1 draje kullanılır. 6 yaşın altındaki çocuklarda güvenilirliği kanıtlanmamıştır. Endikasyonları: Analjezik, antipiretik, antihistaminik, dekonjestan ve antihistaminik etkilidir. Soğuk algınlığının neden olduğu öksürük, konjesyon, ateş, başağrısı, kas ve eklem ağrılarında, grip, bronşit, sinüzit ve rinitte kullanılır. Kontrendikasyonları: İlacın bileşimindeki herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde kontrendi

Hakkımızda