Üretici Firma:
Liba

Önemli:
Bu ürün KIRMIZI REÇETE ile verilmesi gereken ürünlerdendir.

Etken Madde(ler):
Pethidin 100 mg

Piyasa Şekilleri:
2 ml'lik 25 ampul, 2 ml'lik 5 ampullük ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Ortalama doz günde i.m. veya s.c. olarak uygulanan 1 ampuldür. Ağır olgularda bu doz her 3-4 saatte bir tekrarlanır.

Endikasyonları:
Postoperatif, kırık, çıkık, doğum ve benzer durumlar gibi şiddetli akut ağrılı ürogenital, gastrointestinal, safra yolları ve iskelet sistemi hastalıklarında ve neoplastik hastalıklardaki ağrılarda endikedir.

Kontrendikasyonları:
0-2.5 yaş arası bebeklerde, astım ve amfizem gibi solunum hastalıklarında, karaciğer bozukluğunda ve kafa travmasında kontrendikedir.

Yan Etkileri:
Solunum güçlüğü, bulantı, kusma, iştah kaybı, hipotansiyon, ölü doğum, kabızlık, idrar retansiyonu, idrarda güçlük ve çeşitli allerjik reaksiyonlar gibi yan etkiler görülebilir. Alışkanlık yapabilir.

İlaç Etkileşimleri:
MAO inhibitörleri ve oral kontraseptiflerle birlikte kullanılmamalıdır.


ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “ALDOLAN (Ampul)” hakkında 3 kişi yorum yapmış.

    • mehmet akif yüskseldiyor ki:

      genelde acil şartlarda yapılmalıdır bayan hastalar çogu kez tolore edememektedir yapmak zorunlulugu dogarsa 1/2 amp den fazla yapılmamalı bence. çogu kez hipotansiyon bilinç kaybı yaşadım hastalarımda hekim arkadaşları bu konuda uyarmak isterim.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda