FERRUM hausmann Fort
Film Tablet

Üretici Firma:
A. İbrahim
Etken Madde(ler):
Ferro III hidroksit polimaltoz 100 mg, Vitamin B9 (Folik asit) 0.35 mg

Piyasa Şekilleri:
30 film tabletlik blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Ferrum Fort yemeklerle birlikte veya yemeklerden sonra alınmalıdır. Normal dozu günde 1 drajedir. Gerekli görüldüğü durumlarda günde iki defa 1 draje alınabilir. Önerilen süre kadar kullanılmalıdır. Demir eksikliği belirtilerinin ortadan kalkmasından sonra depoların dolması için en az bir ay daha kullanılmalıdır.

Endikasyonları:
Özellikle hamilelik ve laktasyon dönemindeki demir ve folik asit desteği olmak üzere değişik kökenli tüm demir eksiklikleri ile demir eksikliği anemisinin tedavi ve profilaksisinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Demir yüklenmesi (hemokromatozis, kronik hemolizis), demire karşı aşırı duyarlılık, demir kullanımı bozukluğu (kurşun anemisi, sidero-akrestik anemi) ve talasemi durumlarında kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Mide ülseri bulunan hastalara dikkatle verilmelidir. Oral demir preparatlarının kullanımı sırasında dışkının rengi koyulaşabilir, bu durum normal olup, herhangi bir önlem gerektirmez. Dışkıda gizli kan aranması sırasında yanılgıya neden olmaz. Bu nedenle bu inceleme sırasında tedavinin kesilmesine gerek yoktur.

Yan Etkileri:
Gastrointestinal yan etkiler görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:
İki değerlikli demir içeren preparatların gıdalarla ve bazı ilaçlarla (tetrasiklin vd.) birlikte alınması halinde ortayaçıkan etkileşimlerin üç değerli demir hidroksit polimaltoz kompleksi ile gözlenmediği bildirilmiştir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

  “FERRUM hausmann Fort(Film Tablet)” hakkında 4 kişi yorum yapmış.

  • Ayşegüldiyor ki:

   kansızlık var bende hangi ilacı kullanmam konusunda terettüdüm var kilo m var daha fazla kilo almak istemıyorum doğal ilaçlarmı kullanayım bu konuda yardımcı olabilirmisiniz iştahımda kesilmedi iştahlıyım HGB 10.7 RDW CV15.7 bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

   • samet diyor ki:

    ayşegül hanım hgs degerınız normalınde altında kadınlarda bu deger 12g/l olarak kabul edılır dıger sonuclarınız normal ancak hgb degerınızın dusuk olması demır kan yapan prepatları kullanmanız sonucunda asırı derece de kılo alabılecegınızı dusunuyorum kansızlıgın gıderılmesı sonucunda en onemlı unsur metabolızmanızda bır dusus meydana gelecek olmasıdır buda halıyle kılo sorunu ıle karsılasmanıza zemın hazırlar kansızlık sonucu halsız yorgunluk gıbı semptomlar yasıyor olabılırsınız sızın rahatsızlıgınızla bende bır sure mucadele ettım eger tıbbı degılde dogal tedavı almak ıstıyorsanız sıze onerebılecegım eger elınızde varsa el pekmezı ve polendır duzenlı kullanımda 1 haftada etkısını gosterırler ayrıca demır deponuzda azlık soz konusu ıse bunun ıcın ısrarla fındık yada cevız onerırım haftada sadece 50 gram tavsıye ederım..eger zayıflama konusunda da fıkır arıyorsanız zayıflamanın en etkılı yolu süt ve magnezyum fj karbonattır bunun ıcın dogal yoldan bolca maydonaz ve ıspanak yemenız sızın ıcın cok ıyı olacaktır saglıklı gunler dılerım bu tavsıyelerımı hıc bır hekım aksını ıdda edemez arastırmacı olarak soyluyorum guvenle kullanın hoscakalın

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda