SUPRADYN Energy
Efervesan Tablet

Bayer


Etken Madde(ler):
Vitamin A 2266 IU, Beta karoten 0.72 mg, Vitamin B1 (Tiamin) 1.4 mg, Vitamin B2 (Riboflavin) 1.6 mg, Vitamin B6 (Piridoksin) 2 mg, Vitamin B12 (Siyanokobalamin) 1 mcg, Vitamin C (Askorbik asit) 60 mg, Vitamin D3 (Kolekalsiferol) 200 IU, Vitamin E 10 mg, Vitamin K1 (Fitomenadion) 30 mcg, Vitamin H (Biotin) 150 mcg, Vitamin B9 (Folik asit) 0.2 mg, Nikotinamid (Niasinamid) 18 mg, Vitamin B5 (Pantotenik asit) 6 mg, Bor 70 mcg, Kalsiyum 120 mg, Klor 21 mg, Krom 25 mcg, Bakır 0.9 mg, İyot 75 mcg, Demir 8 mg, Magnezyum 45 mg, Mangan 1.8 mg, Molibden 45 mcg, Nikel 5 mcg, Fosfor 126.3 mg, Potasyum 20.4 mg, Selenyum 55 mcg, Silikon 2 mg, Kalay 10 mcg, Vanadyum 10 mcg, Çinko 8 mg

Piyasa Şekilleri:
15 efervesan tablet içeren tüplerde.

Kullanım Şekli:
12 yaşından büyük kişiler: Günde bir efervesan tablet, bir bardak su içinde eritilerek içilir.

Endikasyonları:
Sağlıklı yaşamın sürdürülmesi, enerji metabolizmasının düzenlenmesi veya vitamin ve mineral gereksiniminin arttığı fizyolojik stres dönemleri/uzamış stres, yorgunluk, irritabilite ve uykusuzluk gibi durumlarda, günlük gereksinimin karşılanmasında yardımcı olarak kullanılır.

Kontrendikasyonları:
İçerdiği maddelerin bir veya birkaçına karşı aşırı duyarlılık, A ve D vitamini hipervitaminozu, hiperkalsemi saptanan veya retinoid tedavisi görmekte olan kişilerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Aspartam içerdiğinden fenilketonürili hastalarda kullanılmamalıdır. Önerilen dozlardan daha yüksek dozlarda kullanıldığında, hipervitaminoza yol açabilir. C vitamini idrar glukozunu tayin eden testler ile etkileşebilir.

Yan Etkileri:
Duyarlı kişilerde aşırı duyarlılık reaksiyonları oluşabilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “SUPRADYN Energy Efervesan Tablet” hakkında 1 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda