SUPRADYN
Draje

Roche


Etken Madde(ler):
Vitamin A 3333 IU, Vitamin B1 (Tiamin) 20 mg, Vitamin B2 (Riboflavin) 5 mg, Kalsiyum pantotenat 11.6 mg, Vitamin B6 (Piridoksin) 10 mg, Vitamin B12 (Siyanokobalamin) 5 mcg, Vitamin C (Askorbik asit) 150 mg, Vitamin D3 (Kolekalsiferol) 500 IU, Vitamin E 10 IU, Vitamin H (Biotin) 250 mcg, Nikotinamid (Niasinamid) 50 mg, Vitamin B9 (Folik asit) 1 mg, Demir 10 mg, Fosfor 23.8 mg, Kalsiyum 51.3 mg, Magnezyum 21.2 mg, Mangan 0.5 mg, Bakır 1 mg, Çinko 0.5 mg, Molibden 0.1 mg

Piyasa Şekilleri:
30 draje içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Yetişkin ve 12 yaşından büyük çocuklarda günde 1 draje.

Endikasyonları:
Önemli bir cerrahi müdahale öncesi ve sonrası, ağır yanıklar, uzun süreli hastalıklar ve nekahat dönemleri, gastrointestinal bozukluklara bağlı absorpsiyon sorunları, kronik alkolizm gibi vücut direncinin azaldığı ve vitamin ihtiyacının arttığı durumlarda kullanılır.

Kontrendikasyonları:
İçerdiği maddelerin bir veya birkaçına karşı hassasiyetin olması, A ve D hipervitaminozu, hiperkalsemi, retinoidtedavisinde kontrendikedir.

İlaç Etkileşimleri:
Tek başına levodopa tedavisi gören parkinson hastalarına önerilmez. İçeriğindeki B6 vitamini levodopanın yıkımını hızlandırarak etkisini azaltır, ancak levodopanın bir periferik dekarboksilaz inhibitörü ile birlikte verilmesi halinde etkileşim oluşmaz.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “SUPRADYN Draje” hakkında 3 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda