MEGADYN
Film Tablet

A. İbrahim


Etken Madde(ler):
Vitamin A 10000 IU, Vitamin B1 (Tiamin) 20 mg, Vitamin B2 (Riboflavin) 5 mg, Vitamin B6 (Piridoksin) 10 mg, Vitamin B12 (Siyanokobalamin) 5 mcg, Vitamin C (Askorbik asit) 150 mg, Vitamin D3 (Kolekalsiferol) 500 IU, Vitamin E 10 mg, Nikotinamid (Niasinamid) 50 mg, Kalsiyum pantotenat 11.6 mg, Vitamin H (Biotin) 250 mcg, Demir 10 mg, Kalsiyum 50 mg, Fosfor 25.5 mg, Magnezyum 36.2 mg, Mangan 0.5 mg, Bakır 1 mg, Çinko 0.5 mg, Molibden 0.1 mg

Piyasa Şekilleri:
30 film tablet içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Yetişkinlere günde 1 kez 1 tablet, bir miktar suyla verilir.

Endikasyonları:
Önemli bir cerrahi girişim öncesi sonrası, ağır yanıklar, uzun süreli hastalıklar ve nekahat dönemleri, gastrointestinal bozukluklara bağlı absorpsiyon sorunları, kronik alkolizm gibi vücudun direncinin azaldığı ve vitamin gereksiniminin arttığı durumlarda kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Bileşimdeki maddelerden herhangi birine, özellikle B1 vitaminine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumlarında kontrendikedir.

Uyarılar:
Yüksek dozlarda ve uzun süreli kullanıldığında özellikle A ve D hipervitaminözüne yol açabileceği unutulmamalıdır.

Yan Etkileri:
Aşırı dozlarda, uzun süreli kullanımı halinde hipervitaminöze bağlı olarak allerjik deri döküntüleri, mukoza ülserasyonları gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.

İlaç Etkileşimleri:
Levodopayla birlikte kullanılmamalıdır,. Levodopanın antiparkinson etkisini zayıflatabilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “MEGADYN Film Tablet” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda