DECAVİT
Yumuşak Kapsül

Koçak Farma


Etken Madde(ler):
Vitamin A 10000 IU, Vitamin B1 (Tiamin) 20 mg, Vitamin B2 (Riboflavin) 5 mg, Vitamin B6 (Piridoksin) 10 mg, Vitamin B12 (Siyanokobalamin) 5 mcg, Vitamin C (Askorbik asit) 150 mg, Vitamin D3 (Kolekalsiferol) 500 IU, Vitamin E 10 mg, Nikotinamid (Niasinamid) 50 mg, Kalsiyum pantotenat 11.6 mg, Vitamin H (Biotin) 250 mcg, Demir 10 mg, Kalsiyum 50 mg, Fosfor 38.64 mg, Magnezyum 36.2 mg, Mangan 0.5 mg, Bakır 1 mg, Çinko 0.5 mg, Molibden 0.1 mg

Piyasa Şekilleri:
30 yumuşak kapsül içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Günde 1 tablet alınır.

Endikasyonları:
Vitamin gereksiniminin artması ve alımının azalması durumlarında destek olarak endikedir.

Kontrendikasyonları:
A ve D hipervitaminozu, hiperkalsemi, retinoid tedavisi görenlerde ve formülde bulunan maddelere alerjisi olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:
A ve D vitaminleri yüksek doz ve uzun süre kullanılırsa hipervitaminoza neden olabilir. Gebelikte yüksek dozda A vitamini alımından kaçınılmalıdır.

İlaç Etkileşimleri:
Levodopanın etkisini azaltacağı için Parkinson tedavisi gören hastalara önerilmez.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “DECAVİT Yumuşak Kapsül” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda