ZİNCO-220
Kapsül

Berko


Etken Madde(ler):
Çinko sülfat 220 mg

Piyasa Şekilleri:
40 kapsül içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Yetişkinler için günlük doz günde 1 kapsüldür. 1 kapsül yetişkin bir insanın günlük çinko ihtiyacının 5.3 katını sağlar.

Endikasyonları:
Çinko eksikliğinde ve vücut çinko ihtiyaçlarının arttığı durumlarda kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Ağır renal yetmezlikte kontrendikedir.

Yan Etkileri:
Yüksek dozda bulantı, kusma ve diyare görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:
Tetrasiklinler ve penisilaminlerle etkileşime girebilir. Uzun süre kullanımında bakır metabolizmasını ters yönde etkileyebilir. İyonize demir, çinkonun absorbsiyonunu geciktirebilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “ZİNCO-220 Kapsül” hakkında 1 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda