REMIFEMIN
Tablet

Farmapek


Etken Madde(ler):
Black cohosh (Cimicifuga Racemosa) 20 mg

Piyasa Şekilleri:
60 tablet içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Sabah ve akşam 1'er tablet olmak üzere günde 2 tablettir. Tabletler emilmeden, çiğnenmeden ve kırılmadan bir miktar su ile alınmalıdır. Etkinin görülebilmesi iki haftalık bir kullanım süresini gerektirir. 6 aydan uzun süreli kullanımı önerilmez.

Endikasyonları:
Adet öncesi ortaya çıkan sıkıntıların giderilmesinde, menopoz döneminde ortaya çıkan sıcak basması, terleme, uyku sorunları, asabiyet ve ruhsal sıkıntı gibi günlük yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen şikayetlerin giderilmesinde ve sancılı adet dönemlerinin rahatlatılmasında yardımcıdır.

Kontrendikasyonları:
Cimicifuga racemosae rizomlarına veya formüldeki diğer maddelerden birine aşırı duyarlılık halinde kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Göğüslerde gerginlik ve/veya hassasiyet hissedildiğinde ya da menstrüel aksaklıklarla karşılaşıldığında tanısal birinceleme gerekir. Hamile ve emziren kadınlarda, bir karaciğer hastalığı hikayesi varsa dikkatli olunmalıdır.

Yan Etkileri:
Çok nadir olarak (%0.0001); cilt döküntüsü, kaşıntı ve mide-barsak şikayetleri ortaya çıkabilir. Cimicifuga kökünden elde edilen ürünlerde, çok nadir olarak, karaciğerde zararlı etkiler bildirilmiştir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “REMIFEMIN Tablet” hakkında 3 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda