MEDOBIOTIN
Tablet

Matilek


Etken Madde(ler):
Vitamin H (Biotin) 5 mg

Piyasa Şekilleri:
60 tablet içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Medobiotin tablet yemeklerden önce alınır ve suyla birlikte yutulur. Günlük 2.5-5 mg bioti alınması önerilir. Çoklu karboksilaz eksikliğinin tedavisi için günlük 5-10 mg biotin alınır.

Endikasyonları:
Beslenme tedbirleriyle önlenemeyen ve muhtelif nedenlerden kaynaklanan klinik biotin eksikliğinin tedavisinde ve profilaksisinde kullanılır. Biotin eksikliği cildi, tırnakları ve saçları olumsuz olarak etkiler. Yumuşak, cansız, kırılgan tırnakların birincil basamak tedavisinde önerilir. Tedavi güçlü, sağlıklı tırnaklar elde edilene kadar devam ettirilmelidir. Klinik olarak 3-6 ay içinde cevap alınmaktadır.

Kontrendikasyonları:
İçindeki maddelerden herhangi birine alerjisi veya aşırı duyarlılığı olan kişilerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Gebelik kategorisi C'dir.

Yan Etkileri:
Ürtiker ve gastrointestinal düzensizlikler kaydedilmiştir.

İlaç Etkileşimleri:
Antikonvülsanlardan karbamazepin, fenitoin, fenobarbital ve primidon biotin metabolizmasını hızlandırarak biotin yararlanımını azaltır. Bu ilaçların kronik kullanımı biotinin plazma konsantrasyonunun azalmasına neden olur. Antibiyotik kullanımı kalın barsaklar içerisindeki bakteriler tarafından sentezlenen biotinin azalmasına neden olur.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “MEDOBIOTIN Tablet” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda