OTİMİSİN
Damla

Üretici Firma:
Hüsnü Arsan
Etken Madde(ler):
Prednizolon metasülfobenzoat 3.3 mg/ml, Pantokain 22 mg/ml

Piyasa Şekilleri:
10 ml'lik şişelerde.

Kullanım Şekli:
Günlük doz 3-4x3-4 damladır. Bir hafta içinde tedaviden sonuç alınamadığı takdirde preparat kullanımına ara verilmelidir.

Endikasyonları:
Analjezik, antienflamatuvar ve antiseptik etkilidir. Dış kulak yolu abse ve füronkülleri, dış kulak yoluyla orta kulağın her türlü iltihabi hastalıkları ve bunlara bağlı kulak ağrılarıyla dış kulak yolunun dermitleri ve enfekte ekzemalarında endikedir.

Kontrendikasyonları:
Etken maddeye duyarlı kişilerde, hepres simpleks, vaksina ve varisella lezyonlarında kontrendikedir.

Yan Etkileri:
Batma şeklinde sancı ve sıcaklık hissi gibi yan etkiler görülebilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “OTİMİSİN DAMLA” hakkında 1 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda