DAFLON 500
Film Tablet

Servier


Etken Madde(ler):
Diosmin 450 mg, Hesperidin 50 mg

Piyasa Şekilleri:
60 film tablet, 30 film tablet içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Venöz yetersizliklerde günde 2 tablet, hemoroid krizlerinde ilk dört gün günde 6 tablet ve sonraki üç gün günde 4 tablet uygulanır.

Endikasyonları:
Alt ekstremitelerin fonksiyonel ve organik kronik venöz yetersizliğine ait ağırlık hissi, ağrı, gece gelen kramplar ve hemoroid krizlerine ait fonksiyonel belirtilerin tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
Bilinen bir kontrendikasyonu yoktur.

Uyarılar:
Gebelikte kullanımıyla ilgili hayvanlarda yapılan deneysel çalışmalarda, teratojen bir etki gösterilmemiştir. Ayrıca, bugüne kadar insanlarda olumsuz bir etki bildirilmemiştir. İlacın anne sütüne geçtiğine dair verilerin olmaması nedeniyle, emzirme döneminde kullanılmaması önerilir.

Yan Etkileri:
Tedavinin kesilmesini gerektirmeyen ve nadir olarak bazı bulantı, kusma tarzında nonspesifik sindirimsel ve terleme gibi nörovejetatif yakınmalar bildirilmiştir.

İlaç Etkileşimleri:
Bugüne kadar bildirilmiş bir etkileşimi yoktur.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “DAFLON 500 Film Tablet” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda