SEDAFLORA
Şurup

Tripharma


Etken Madde(ler):
Passiflora sıvı ekstresi 700 mg/5 ml

Piyasa Şekilleri:
200 ml'lik cam şişelerde.

Kullanım Şekli:
Erişkinlerde: Gün boyunca yatıştırıcı etki sağlamak için yemeklerden önce 1-2 ölçek. Uyku bozukluklarında yatmadan 1 saat önce 2 ölçek. Çocuklarda (3 yaşından büyük): Bir defada 1/2 ölçekten fazla verilmemelidir.

Endikasyonları:
Sedatif ve antispazmodik etkilidir. Huzursuzluk, endişe, adet görme ve menapoz dönemlerindeki ruhsal sıkıntı ve gerginlikler, uykusuzluk gibi şikayetlerin semptomatik tedavisinde kullanılır.

Uyarılar:
Dikkat gerektiren makinaları kullanmak zorunda olan kişilerde ve vasıta kullananlarda ilacın oluşturacağı santral depresif etki hatırda tutulmalıdır. Hamilelerde ancak doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

İlaç Etkileşimleri:
Santral sinir sistemini deprese eden ilaçlar (alkol, barbitürat, tranklizanlar, vb.) ile birlikte kullanımı sırasında sedatif ve hipnotik etkilerin artacağı unutulmamalıdır. Disülfiram ile beraber kullanılmamalıdır. Aspartam kullanan kişilerde idrarda tortu görülebilir (Fenilketoüri).

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “SEDAFLORA Şurup” hakkında 1 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda