AGNUCASTON
Film Tablet

Biomeks


Etken Madde(ler):
Fructus Agni casti kuru ekstresi 40 mg

Piyasa Şekilleri:
30 film tablet içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Sabahları 1 tablet alınır. Birkaç hafta süre ile ara vermeksizin menstrüasyon günlerinde de alınmalıdır. Semptomların düzelmesi veya kaybolmasından sonra tedaviye birkaç hafta daha devam edilmesi gerekir.

Endikasyonları:
Adet düzensizliği, mastodini ve premenstrüel sendromda endikedir.

Kontrendikasyonları:
Bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir. Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:
Bazen kaşıntı görülebilir. Çok nadir olarak geçici psikomotor huzursuzluk, konvüzyon ve halüsinasyon görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:
Dopamin reseptör antaganistleri antagonistleri ile etkisi değişik miktarlarda azalabilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “AGNUCASTON Film Tablet” hakkında 1 kişi yorum yapmış.

    • melikediyor ki:

      doktor tarafından mememdeki kistler için verildi bu ilaç.ilacı kullanmaya başlamadan önce adet düzensizliği yoktu ilacı günde1 defa olmak şaydıyla 1 aydır kullanıyorum şimdi adetim gecikti hamile de değilim test sonucuna göre ilacı bırakmam mı gerekiyo

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda