1 TİORELAX Merhem yorumları, fiyatı ve hakkında herşey

TİORELAX
Merhem

Berksam


Etken Madde(ler):
Tiyokolşikosid 0.25 %

Piyasa Şekilleri:
30 g'lık alüminyum tüplerde.

Kullanım Şekli:
Topikal yolla günde 2-3 defa uygulanır.

Endikasyonları:
Kas gevşetici, antienflamatuvar ve ağrı kesici özellikleri nedeniyle iskelet adalesinin romatizmal ve diğer ağrılı durumlarında endikedir. Ağrılı kas spazmlarının semptomatik tedavisi amacıyla kullanılır: Tortikolis, dorsalji, lombalji gibi dejeneratif vertebra hastalıkları ve vertebranın statik patolojileri, spastisitenin eşlik ettiği travmatolojik ve nörolojik kökenli bozukluklar.

Kontrendikasyonları:
Tiyokolşikoside aşırı duyarlılığı olanlarda, adale hipotonisinde, gevşek paralizide kontrendikedir.

Uyarılar:
Deneysel çalışmalar, insanlar üzerindeki malformasyon etkisinin belirlenmesine yeterli değildir. Anne sütüne geçtiği için, ilacın yarar/risk oranı dikkate alınarak kullanım konusunda karar verilir.

Yan Etkileri:
İntramüsküler uygulama sonrasında nadir olarak tansiyon düşmesi, geçici bilinç bulanıklığı veya eksitasyon bildirilmiştir. Topik uygulama sırasında, özellikle uzun süre kullanımda aşırı duyarlılık gelişebilir.

İlaç Etkileşimleri:
Benzer etkideki diğer ilaçlarla birlikte kullanıldığında dikkatli olunmalıdır.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “TİORELAX Merhem” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda