DYNAXON
Kapsül

Winthrop


Etken Madde(ler):
Tiyokolşikosid 4 mg

Piyasa Şekilleri:
20 kapsül içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Yetişkinler Günde 2 defa 4 mg i.m. uygulanır. Şiddetli kas kramplarında tedaviye  günde 2 defa i.m. uygulanan 4 mg ile başlanır. Ampul formu ile önerilen tedavi süresi 3-5 gündür. Gerekirse tedavi 5-7 gün, oral olarak günde 2 defa 8 mg ile sürdürülür. Fizik tedavi seanslarında hazırlık için; kas gevşetici etkinin elde edilmesi için gereken süre (1- 2 saat) göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuklar Tiyokolşikosidin çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.

Endikasyonları:
Kas gevşetici, antienflamatuvar ve ağrı kesici özellikleri nedeniyle iskelet adalesinin romatizmal ve diğer ağrılı durumlarında endikedir. Ağrılı kas spazmlarının semptomatik tedavisi amacıyla kullanılır: Tortikolis, dorsalji, lombalji gibi dejeneratif vertebra hastalıkları ve vertebranın statik patolojileri, spastisitenin eşlik ettiği travmatolojik ve nörolojik kökenli bozukluklar.

Kontrendikasyonları:
Tiyokolşikoside aşırı duyarlılığı olanlarda, adale hipotonisinde, gevşek paralizide kontrendikedir.

Uyarılar:
Deneysel çalışmalar, insanlar üzerindeki malformasyon etkisinin belirlenmesine yeterli değildir. Anne sütüne geçtiği için, ilacın yarar/risk oranı dikkate alınarak kullanım konusunda karar verilir.

Yan Etkileri:
İntramüsküler uygulama sonrasında nadir olarak tansiyon düşmesi, geçici bilinç bulanıklığı veya eksitasyon bildirilmiştir. Topik uygulama sırasında, özellikle uzun süre kullanımda aşırı duyarlılık gelişebilir.

İlaç Etkileşimleri:
Benzer etkideki diğer ilaçlarla birlikte kullanıldığında dikkatli olunmalıdır.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “DYNAXON Kapsül” hakkında 1 kişi yorum yapmış.

    • cebraildiyor ki:

      iyi akşamlar ben eşimle cinsel birleşmeyi tamamlayamadığımdan çok büyük sorunlar yaşıyorum yaklaşık bir yıl olmasına rağmen hiçbir ilerleme kaydedemedik artık bende eşime karşı soğumaya başladım terapiyede gittik ama yine olmadı harfiyen uyguladık ama eşimin korkusu çok fazla kendisine yaklaştığımda muhteşem bir şekilde kendini kasıyor 10 seans kadar psikolojik terapi bile yarar sağlamadı hatta sarhoş ettim uyku hapı verdim olmadı olmadı zorla yapmaya çalıştık ama o kadar kasıyorki vajinasına girmek mümkün olmuyor anlayacağınız denemediğimiz bir narkoz kaldı oda elde edemiyorumbize bir ilaç adı verirseniz çok sevinirim aksi durumda bu iş boşanmaya gidiyor artık sabrım kalmadı başka kadınlara yöneldiğimi ve içimdeki arzuların hat safaya ulaştını söylayabilirim sizden bir umut ararım artık yardım edersiniz umarım

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda