CABRAL
Draje

Dr.F.Frik


Etken Madde(ler):
Feniramidol HCl 400 mg

Piyasa Şekilleri:
24 draje içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Günde 3 kez 1-2 draje, yemeklerden sonra çiğnenmeden yutulur.

Endikasyonları:
Analjezik ve miyorelaksan etkilidir. Bel ağrıları, lumbago, siyatik, disk rahatsızlıkları, medikomekanik veya siropratik, örneğin su altı masajları gibi diğer tedavileri destekleyici olarak kullanılır. Kaslardaki gerginlikleri giderir, ağrıyı geçirir ve kramp halindeki iskelet kasının fonksiyonunu sağlar.

Kontrendikasyonları:
Feniramidole karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:
Antikoagülanlarla birlikte alındığında kanama, oral antidiyabetiklerle karbonhidrat metabolizmasında değişiklik, antikonvülziflerle göz titremesi, görme bozuklukları, koordine olmayan hareketler ortaya çıkarsa ilacın kesilmeli ve gereken tedbirler alınmalıdır.

Yan Etkileri:
Bazı duyarlı hastalarda midede dolgunluk veya bulantı, dilde yanma duyusu veya deri eksentemi yapabilir, fakat çabuk geçicidir. Uyuşukluk, kaşıntı ve deri döküntüleri görülebilir. Eğer hipersentivite veya deri döküntüleri oluşursa ilaç verilmesi durdurulur.

İlaç Etkileşimleri:
Kumarin türevleri (antikoagülanlar), tolbutamid, oral antidiyabetik ve difenilhidantoinle tedavi gören hastalarda, bu ilaçların etkilerini artıracağından dikkatle kullanılmalıdır.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “CABRAL Draje” hakkında 1 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda