DOLİNE
IM Ampul

Üretici Firma:
Tripharma
Etken Madde(ler):
Etofenamat 1 g/2 ml

Piyasa Şekilleri:
2 ml'lik 3 i.m. ampul, 2 ml'lik 1 i.m. ampul içeren ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Yetişkinlerde derin intramüsküler uygulanan 1 ampul Doline IM (1 g/2 ml etofenamat) genellikle yeterlidir. Doz gerektiğinde 24 saat sonra tekrarlanabilir.

Endikasyonları:
Motor ve iskelet sisteminin yumuşak dokularının akut ve kronik hastalıklarında enflamasyonu ve ağrıyı giderir. Kas romatizması, ağrılı omuz tutulmalarındaki kas gerginlikleri, lumbago, siyatik, tendosinovit, bursit keza künt yaralanmalarda, ezilme, burkulma, gerilme. Bunlardan başka omurganın ve eklemlerin aşırı zorlanması ve harabiyetlerinin belirtileri olan ağrılı yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde de aynı şekilde etkilidir.

Kontrendikasyonları:
Etofenamat, flufenamik asit ve diğer non-steroidal antienflamatuvarlara aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmaz.

Uyarılar:
Açık yaralar ve ekzematöz iltihaplı deri bölgelerine uygulanmamalıdır.

Yan Etkileri:
Çok nadir olgularda deride irritasyon görülürse de ilaç kesildiğinde hızla kaybolur.

İlaç Etkileşimleri:
Önerilen şekilde uygulandığında herhangi bir ilaç etkileşmesi görülmez.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “DOLİNE IM AMPUL” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda