UREACORT
Yağlı Krem

Orva


Etken Madde(ler):
Hidrokortizon asetat 0.5 %, Üre (Karbamid) 10 %

Piyasa Şekilleri:
30 g'lık alüminyum tüplerde.

Kullanım Şekli:
Günde 2-3 kez ince bir tabaka halinde hastalıklı bölgeye sürülür. Bebeklerde ve 4 yaşından küçük çocuklarda uygulama süresi 3 haftayı geçmemelidir.

Endikasyonları:
Kortikosteroid tedaviye yanıt veren atopik dermatit, kontakt dermatit, nörodermatit (lichen siplex cronieus) ekzematödermatit, enfantil ekzema ve psoriasisin tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
Topikal kortikosteroidler derinin tüberkülozunda ve birçok virütik lezyonlarda (vaccinic ve varicella dahil) ve duyarlılık durumlarında kontrendikedir. Oftalmik amaçla kullanılmamalı ve perfore kulak membranı olan hastalarda dış kulak yoluna uygulanmamalıdır.

Uyarılar:
Eğer lokal bir enfeksiyon (kontrendikasyonu kısmında belirtilenler dışında) varsa, aynı zamanda uygun bir antimikrobiyal tedavi uygulanmalıdır. Hızlı bir yanıt alınamazsa enfeksiyon uygun tedbirlerle yeter derecede kontrol edilinceye kadar uygulama durdurulmalıdır. Topikal kortikosteroidlerle sistemik yan etkiler nadir ise de, özellikle geniş vücut alanlarına veya uzun süreli uygulamalarda böyle bir olasılık göz önünde bulundurulmalıdır. Bazen, özellikle kapalı sargı uygulamasıyla bu ilacı uzun bir süre kullanmakta olan hastalar, ilaç durdurulduğunda steroidden çekilme semptomları gösterebilirler. Lokal irritasyon ve duyarlılık gelişirse uygulama durdurulmalı ve uygun tedavi başlatılmalıdır. Gebelikte güvenilirliği tam olarak saptanmadığından geniş alanlarda fazla miktarlarda ve uzun süreler kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:
Uygulama yerinde geçici yanma hissi meydana gelebilir. Kapalı sargı yöntemiyle kullanılan kortikosteroidlerin miliaria, folikülüt, piyoderma ve lokalize deri atrofisine neden olabildikleri bilinmektedir. İntertrijino bölgelerde veya kapalı sargı yöntemiyle kortikosteroid müstahzarları fazla miktarda kullanılırsa bazen deride verjitürler meydana gelebilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “UREACORT Yağlı Krem” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda