PANKREOFLAT
Draje

Dr.F.Frik


Etken Madde(ler):
Pankreatin, Dimetilpolisiloksan

Piyasa Şekilleri:
20 draje, 60 draje içeren ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Yemeklerde 1-2 draje çiğnenmeden yutulur. Röngen çekimlerinden önce 2 gün, günde 3-4 kez 2 draje ve çekim günü sabah aç olarak 2 draje verilir.

Endikasyonları:
Pankreas yetersizliği, safra kesesi, karaciğer, mide ve barsak hastalıklarına bağlı aşırı gaz oluşumu, ameliyat sonrası veya hava yutmaya bağlı gaz yakınmaları ve Roemheld sendromunda endikedir. Karın içi organlarının radyolojik tetkiklerinden önce gaz giderici olarak ta kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Proteinlere duyarlılığı saptanmış kişilerde enzim proteinlerine bağlı allerjiler (aksırma, göz yaşarması veya deride kızarma) nedeniyle kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Gebelerde ve emziren annelerde kullanılması gerektiğinde, sağlayacağı yarar/zarar ilişkisi gözönüne alınarak kullanılmalıdır.

Yan Etkileri:
Gastrointestinal kanalın doğal yapısını bozabilir. Nadiren bulantı, kusma, aşırı duyarlılık reaksiyonları (aksırma, lakrimasyon veya deri döküntüleri gibi) yapabilir. Fazla dozları diyare, hiperürikozüri, hiperürisemi yapabilir. Ağız mukoza irritasyonu ve stomatit oluşturabilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “PANKREOFLAT Draje” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda