CONTRACTUBEX
Jel

Assos


Etken Madde(ler):
Extractum Cepae 100 mg/g, Heparin 50 IU/g, Allantoin 10 mg/g

Piyasa Şekilleri:
50 g'lık alüminyum tüplerde.

Kullanım Şekli:
Contractubex jel günde birkaç kez skar dokusu üzerine, jelin tam penetrasyonu sağlanacak şekilde masaj ile uygulanır. Sert, eski skarlar için Contractubex jel, gece boyunca oklüzyon ile uygulanabilir. Skar oluşumunu engellemek ve en iyi sonucu almak için tedaviye, derideki bir hasar sonrası, o bölgedeki epitelizasyonu takiben hemen başlanmalıdır. Bu durumda, keloid gelişimine predispozan hastalarda dahi keloid gelişimi önlenebilir.

Endikasyonları:
Hipertrofik ve keloidal skarlar, operasyon, amputasyon, yanık ve kaza sonrası hareket kısıtlayıcı ve görüntü olarak rahatsızlık verici skarlar, Dupuytren kontraktürü, travmatik tendon kontraktürü ve skatrisyel skarların tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
İçeriklerden herhangi birine karşı veya alkil-4 hidroksibenzoatlara (parabenler) karşı bilinen hipersensitivitesi olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Mevcut skar ve kontraktürün boyutlarına göre tedavi haftalarca veya aylarca sürebilir. Taze skarların tedavisinde aşırı soğuk, UV ışını ve çok güçlü masaj gibi fiziksel irritasyonlardan kaçınılmalıdır. Gebelik kategorisi A'dır. Hamile ve emzirenlerde yapılmış kontrollü çalışmalar bulunmamaktadır.

Yan Etkileri:
Yalnızca nadir vakalarda tedavinin kesilmesini gerektirmeyen, hafif eritem ve kaşıntı gibi lokal cilt irritasyonu bulguları beklenebilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

  “CONTRACTUBEX Jel ” hakkında 12 kişi yorum yapmış.

  • cansundiyor ki:

   faydalı yazınız için teşekkürler. peki yeni skarlarda jeli kuruduktan ne kadar zaman sonra ve nasıl çıkarmalıyız? ilacın günde kaç kez kullanılması idealdir. doktorum bana günde bir kez demişti ancak ben 2-3 kez kullanıyorum daha çabuk iyileşsin diye, bu yanlış mı? zararı olur mu? yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.

  • esradiyor ki:

   su çiçeği geçirdim, izler ve kırmızılıklar kaldı. bu ilacı dematoloğum önerdi,kullanıyorum, ama inanılmaz bir kaşıntı yapıyor... kullanacak arkadaşlara tavsiyem, kaşıntıya dayanabileceklerse alsınlar... sonunda bir mucize değil bu, bir ilaç, zamanla etkisi olacaktır diye düşünüyorum. prospektüsünde günde 3-4 kez skarların üzerine masaj yaparak uygulayın diye belirtilmiş...

  • nagehandiyor ki:

   2 ay oldu ben sezeryan oldum eski sezeryanımı da 2003 de olmuştum doktorum 2.sezeryanımdan sonra bu ilacı bana önerdi ve kullanıyorum eski sezeryan izlerimide kapatması için günde kaç kez ve ne aralıklarla nasıl kullanmalıyım.cevaplarsanız çok sevinirim ve eski skarlarımıda geçirirmi..teşekkürler.gece kullanmam daha etkili olurmu.

  • Ayhandiyor ki:

   Contractubex jeli günde 3 defa yüzümde yara izi olan yere zikzak şeklinde masaj yaparak sürüyorum.İlacı sürer sürmez yara izi olan yer parlak bir hal aldığından daha dikkat çekiyor,belli bir zamandan sonrada kuruduğu için sanki deri atıyormuş gibi oluyor.Bu yüzden ilacı sürdükten ne kadar zaman sonra yüzümü yıkamalıyım,etkisi ne kadar zaman sonra geçer..

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda