DUODERM
Solüsyon

Orva


Etken Madde(ler):
Salisilik asit 167 mg/g, Laktik asit 167 mg/g

Piyasa Şekilleri:
15 g'lık cam şişelerde.

Kullanım Şekli:
Siğil tedavisinde: Normal deri ile temas ettirilmeden günde bir kez siğilin üstüne ince bir tabaka halinde uygulanır. Gözle görülür iyileşme 2-4 hafta sonra, küçülme 6-12 hafta sonra gözlenir. Nasır tedavisinde: Nasırlı bölgeye kuru ve temizken ince bir tabaka halinde sürülür. Nasır sökülünceye kadar günde 2 kez uygulanır. Uygulamadan önce siğilli veya nasırlı bölge en az 5 dakika sıcak suda tutulmalı, kurulanmalıdır.

Endikasyonları:
Siğil ve nasır tedavisinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Dolaşım bozukluğu olan kişiler ve şeker hastalarınca kullanılmamalıdır. Vücuttaki benlere ve tüylü siğillere uygulanmamalıdır.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

  “DUODERM Solüsyon” hakkında 10 kişi yorum yapmış.

  • SERTACdiyor ki:

   Ayağımın altında nasır vardı daha önce özel bir hastahanede cerrahi müdahale ile aldırmıştım, fakat tekrar çıktı hemde eskisinden daha büyük ve acı verici bugun etfalde muayne oldum bu solüsyonu verdi doktor fiyatı 5 TL umarım işe yarar.Değerlendirmemi yazıcam.

  • SERTACdiyor ki:

   evet arkadaşlar bugun itibari ile ayağım eskisine göre çok daha iyi oldu o büyük acı veren çıkıntı %98 oranında yok oldu hemde bu kadar kısa sürede çok etkili bir solüsyonmuş ilk iki gün ben günde 3 defa kullandım sıcaksu yapıp tırnak makasının ek aparatının ucuyla nasırın solüsyün sayesinde kuruyan kısmını kaldırdım kopardım daha sonra topuk taşı ile hafif törpüleyip mikrop kapmaması için birşeyler sürdüm herkeze tavsiye ederim.

  • sibeldiyor ki:

   duoderm kullanın nasırı söküp atıyor.. 9 yaşındaki oğlumun ayağında vardı . sık sık sürüp kapadım flasterle özellikle de yatarken uyguladım..ben de int .. te okumuştum yorum yazan ve ilacın adını veren arkadaştan ALLAH bin kere razı olsun.. çock okula gidemiyodu..banyoda ve banyo sonrası da mümkün olduğunca dayanılack kadar sıcak suda ayak kalırsa tedavi sonrası makas felan birşeyle de kurulandıkktan sonra nasırı kaldırıp sıyırın ve temzleyin.herkese gçmiş olsun.

  • zehradiyor ki:

   benimde 3gün oldu ayağımdaki kocaman nasırlardan dolayı çok üzülüyordum deriyi kopattırmaya başladı fakat ilacı sürünce çok yakıyor duramıyorum sizlerde de böyle oldumu

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda