ANTİ-BİT
Şampuan

Eczacıbaşı


Etken Madde(ler):
Sumitrin (d-fenotrin) 0.4 %

Piyasa Şekilleri:
150 ml'lik şişelerde.

Kullanım Şekli:
Az ıslatılmış saç diplerine bir miktar uygulandıktan sonra 10 dakika beklenmeli ve sonra bir miktar su ilavesiyle köpürmeyi sağladıktan sonra şampuanın iyice nüfuz etmesi sağlanmalıdır. Daha sonra ılık suyla durulanan saçlar sık bir tarakla ölü bit ve yumurtaları temizlenir. Gerekirse işlem bir kez daha tekrarlanır. Ancak 24 saat içinde iki kez üst üste uygulanmamalıdır.

Endikasyonları:
Uyuz tedavisi ve pubis ve baş biti enfestasyonlarının tedavisinde ve risk altındaki insanların bit enfestasyonlarından korunmasında kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Piretroidler, piretrinler ve permetrine karşı allerjisi olanlarda kontrendikedir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “ANTİ-BİT Şampuan” hakkında 5 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda