TERBİSİL
Krem

Santa Farma


Etken Madde(ler):
Terbinafin HCl 1 %

Piyasa Şekilleri:
30 g'lık tüplerde.

Kullanım Şekli:
Günde 1 veya 2 kez uygulanabilir. Tedavi süresi Tinea korporis, kruris ve kutanöz kandidiyaziste 1-2 hafta; Pityriasis versikolorda 2 hafta; Tinea pediste 2-4 hafta, günde 2 kez uygulandığında 1 haftadır. Düzensiz kullanım veya tedavinin erken kesilmesi hastalığın yineleme riskini artırır.

Endikasyonları:
Tinea capitis tedavisinde, Candida cinsi (ör. Candida albicans) mantarların neden olduğu maya enfeksiyonlarının tedavisinde, dermotofitlerin neden olduğu onikomikoz ve derinin Trichophyton enfeksiyonlarının tedavisinde, enfeksiyonun ağırlığı ve yaygınlığına bağlı olarak oral tedavinin gerekli olduğu tinea pedis, tinea cruris ve tinea corporis tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
Terbinafine veya içindeki katkı maddelerinden herhangi birine karşı aşırı duyarlılıkta kontrendikedir.

Uyarılar:
Sprey formunun, içeriğindeki alkol irritasyona yol açabileceğinden lezyonlu hastalarda dikkatle kullanılmalıdır. Sadece harici uygulamalar içindir. Göze temasından kaçınılmalıdır. Gebe kadında klinik deneyim çok sınırlı oldugundan, gebelik süresince yalnızca kesin gereklilik olduğunda kullanılmalıdır. Terbinafin anne sütüne geçer.

Yan Etkileri:
Uygulama bölgesinde kızarıklık, kaşıntı ve batma olabilir, ancak bu nedenle tedavinin kesilmesi nadirdir.

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “TERBİSİL Krem” hakkında 2 kişi yorum yapmış.

    • aytuncdiyor ki:

      Mrb sol ve sag ayak parmaklarimda tirnak Mantari var sari siyah renkte ve pis Kokuyorlar kestikce icleri bos terbısıl Hapmi kullansam kremide varmi tavsiyeniz Nedir. Cevabinizi acil bekliyorum Aytunc

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda