PROTOPIC
Pomad

Eczacıbaşı


Etken Madde(ler):
Takrolimus monohidrat

Piyasa Şekilleri:
0.03 %: 30 g, 0.1 %: 30 g'lık tüplerde.
ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

  “PROTOPIC Pomad” hakkında 24 kişi yorum yapmış.

  • Emindiyor ki:

   Merhabalar ... protopic pomad atopik egzemada ve dermatit te tedavi için kullanılır ve geçen hafta itibariyle tüm türkiyede satışa sunulmuştur.tüm eczanelerde pediatrik ve erişkin formunu bulabilirsiniz.orijinal fiyatı 65 ve 72 tl dir. fiyatı sgk karşılayınca %10 u olan 6,5 ve 7,2 liradır.

  • hülyadiyor ki:

   Merhaba: PROTOPİC Astellas Pharma tarafından artık Türkiye'de tüm dermatoloji,pediatri ve aile hekimleri tarafından yazılabilmekte, tüm eczanelerde bulunabilmekte ve sgk tarafından ödenmektedir. Herkese şimdiden geçmiş olsun, derdinize derman olmayı umuyoruz...

  • samidiyor ki:

   PROTOPİC 130 TL ADRESE TESLİM DAHİ... ben çapada ecza deposunda çalışıyorum. bu ilacı yurt dışından bazen getirtiyoruz şu an elimizde var isteyenlere yardımcı olurum 0537 *** ** **

  • fundadiyor ki:

   arkadaşlar tacrolimus içerikli bu kremi ben de buldum. fiyatı 90 L idi. eğer kortizon tedavisi yerine işe yarayacaksa neden olmasın dedim. ancak ilacı kullanmaya başladıktan sonra şiddetli yanma ve acı duydum.hiç de hafife alınacak bi yanma değil. uyguladığınız bölge hafif renk değiştiriyo. benim ellerimde var, 8 senedir. dönemsel olarak çıkıyo azıyo bazen tamamen yok oluyo. şimdiye kadar tamamiyle düzeltebilen tek ilaç dermovat olmuştu.2 sene kadar hiç olmadı, sebep bazen stres de olabiliyo yediğim bazı şeyler dokunuyo kim ne derse desin. şuan el yapımı bi ilaç deniyorum çünkü kortizon kullanmak istemiyorum. tek önerebileceğim egzamalı bölgeyi asla kuru tutmayın nemlendirin ve kaşımayın. sıcakla temas(sıcak su gb) da kaşıntıyı arttırıyo.

  • burcudiyor ki:

   benim eşimde gül hastalığı var 2 haftadır bu kremi kullanıyor ve inanılmaz şekilde yüzünü iyileştirdi eskiden sürekli yüzü kabarırdı 2 haftadır tek bir iz bile yok ama bu kremin cilt kanseri yapma gibi bir yan etkisini okuduk böyle bir risk varmıdır?

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda