0 TETRAXIM Aşı yorumları, fiyatı ve hakkında herşey

TETRAXIM
Aşı

Sanofi Pasteur


Etken Madde(ler):
Difteri toksoidi 30 IU/1 doz (0.5 ml), Tetanoz toksoidi 40 IU/1 doz (0.5 ml), Boğmaca aşısı (PT, FHA, Pertaktin) 58 mcg/1 doz (0.5 ml), Polio virüs (inaktif) (Mahoney suşu) 40 DU/1 doz (0.5 ml), Polio virüs (inaktif) (MEF-1 suşu) 8 DU/1 doz (0.5 ml), Polio virüs (inaktif) (Saukett suşu) 32 DU/1 doz (0.5 ml)

Piyasa Şekilleri:
1 doz'luk 1 enjektör içeren ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Aşı intramüsküler yoldan uygulanmalıdır. Enjeksiyon bölgesi olarak bebeklerde uyluğun anterolateral kısmı ve 11-13 yaşlarındaki çocuklarda deltoid kası tercih edilmelidir. Öneri olarak; primer bağışıklamaya 2. aydan itibaren başlanır ve 1 ay aralıklarla 3 doz şeklinde devam edilir. Birincil aşılamadan bir yıl sonra, genellikle 16. ve 18. aylar arasında 1 enjeksiyon rapel doz uygulanır. Daha sonraki destek doz 11-13 yaşlarında yapılır. İlk aşılamada veya ilk rapel dozda, Haemophilus Influenza tip b konjuge aşısı ile rekonstite edilerek veya eş zamanlı olarak iki farklı enjeksiyon bölgesine uygulanabilir. Tetraxim için önerilen aşılama şemasında, uygulanması önerilen dozlardan herhangi birisinin eksik kalması durumunda, aşılama takvimine kaldığı yerden devam edilmelidir.

Endikasyonları:
İki yaşına kadar olan çocuklarda difteri, boğmaca ve tetanoza karşı kombine ve aktif bağışıklık sağlamada kullanılır. Bağışıklık süresi difteri ve tetanoz için 5 veya 10 yıl ve boğmaca için 2-3 yıldır.

Kontrendikasyonları:
Akut ateşli hastalıklarda kontrendikedir. SSS hasarı ve özellikle nöbetlerle birlikte görülen serebral bozukluklarda kullanılmamalıdır.

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “TETRAXIM Aşı” hakkında 1 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda