Kurtsan


Etken Madde(ler):
Tetrahidrozolin HCl 1 mg/ml

Piyasa Şekilleri:
15 ml'lik damlalıklı şişelerde.

Kullanım Şekli:
Günlük doz 1-3x2-3 damladır.

Endikasyonları:
Nezle, soğuk algınlığı, rinit, allerjik rinit, saman nezlesi, sinüzit, nazal mukoza konjestiyonu, burun tıkanıklıkları, burun kaşıntıları ve kızarıklıklarıyla burun şişliğinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
Gebelerde, etken maddeye aşırı duyarlılığı olanlarda, kronik rinit, kardiyovasküler bozukluklar ve glokomda kontrendikedir. Pediyatrik formlar 2 yaşından küçük çocuklarda, normal formlar 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:
Lokal irritasyon, uykusuzluk, baş ağrısı, terleme, çarpıntı, rebound konjestiyon ve titreme gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:
MAO inhibitörü ve trisiklik depresanlarla birlikte kullanılmamalıdır.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “BURNİL Burun Damlası” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda