KREVAL
Şurup

Dr.F.Frik


Etken Madde(ler):
Butamirat sitrat 7.5 mg/5 ml

Piyasa Şekilleri:
100 ml'lik renkli şişelerde.

Kullanım Şekli:
3-6 yaş arasındaki çocuklarda günde 3x5 ml; 6-12 yaş arasındaki çocuklarda günde 3x10 ml; 12 yaşından büyük çocuklarda günde 3x15 ml ve yetişkinlerde günde 4x15 ml kullanılır.

Endikasyonları:
Etiolojisi değişik akut öksürük, cerrahi girişimler ve bronkoskopi için ameliyattan önce ve sonra öksürüğün kesilmesi, boğmaca öksürüğünde kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Butamirat sitrata veya diğer bileşenlerine karşı alerjisi olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Hamilelik sırasında kullanımıyla ilgili olumsuz herhangi bir reaksiyon kaydedilmemiştir. Bununla birlikte, hamileliğin ilk 3 ayında bu ilacın kullanılmaması önerilir.

Yan Etkileri:
Deri döküntüleri, bulantı, diyare ve baş dönmesi gibi yan etkiler çok ender görülür (tedavi edilen vakaların %1 ). Bu yan etkiler doz azaltıldığında veya tedavi kesildiğinde kaybolur.

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “KREVAL Şurup” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda