CLEXANE
Enjektör

Aventis Pharma


Etken Madde(ler):
Enoksaparin

Piyasa Şekilleri:
60 mg/0.6 ml: 0.6 ml'lik 2 enjektör, 120 mg/0.8 ml: 0.8 ml'lik 10 enjektör, 40 mg/0.4 ml: 0.4 ml'lik 2 enjektör, 20 mg/0.2 ml: 0.2 ml'lik 2 enjektör, 80 mg/0.8 ml: 0.8 ml'lik 2 enjektör, 100 mg/ml: 1 ml'lik 2 enjektör içeren ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Profilaktik amaçla s.c. olarak düşük risk grubu hastalarda, ameliyattan 2 saat önce başlamak kaydıyla günde bir kez 20 mg 7-12 gün süreyle; yüksek risk grubu hastalarda ameliyattan 12 saat önce başlamak kaydıyla 7-15 gün süreyle günde bir kez 40 mg'dır. Diyaliz evresindeki hastalarda, 0.5-1 mg Clexane uygulanır. Adale içine uygulanmamalıdır.
ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “CLEXANE Enjektör” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda