TRANKO-BUSKAS
Draje

Fako

Önemli:
Bu ürün KONTROLE TABİ olup normal reçete ile verilerek reçete kayıt defterine kaydedilmesi gereken ürünlerdendir.

Etken Madde(ler):
Hiyosin-N-butil bromür (Skopolaminbutil bromür) 10 mg, Medazepam 10 mg

Piyasa Şekilleri:
20 draje, 40 draje içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Günlük doz 3-4x1 drajedir.

Endikasyonları:
Anksiyolitik ve antispazmolitik etkilidir. Bütün karın bölgesinde psişik gerginliklere bağlı olarak oluşan spazmlar, sinirsel mide yanması, ülser, gastroduodenit, safra yolları şişliği ve krampı, sinirsel barsak krampları, hıçkırık, dismenore, parametropati, spastika ve menstrüasyon öncesi gerginliklerde endikedir.

Kontrendikasyonları:
Glokomlu hastalarda ve myastenia graviste kontrendikedir.

Yan Etkileri:
Sersemlik, unutkanlık ve parasempatolitik etkiyi artırma gibi yan etkiler görülebilir. Oluşabilecek sedatif etkiden dolayı motorlu araç kullananlarla yüksek yerde çalışanlar uyarılmalıdır.

İlaç Etkileşimleri:
Bağımlılık yapabilir. Alkol, barbitürat, SSS depresanları, antihistaminik ve fenotiyazinlerle birlikte kullanılmamalıdır.

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

  “TRANKO-BUSKAS Draje” hakkında 93 kişi yorum yapmış.

  • tarık candiyor ki:

   bende bi dönem kullandım şuanda annem kullanıyor yaklaşık 4 aydır kullanıyor ve çok iyi geldi kendisine lütfen bulmamız için bi şekilde yardımcı olun aramadığımız eczane bakmadığımz depo ve ilaç firması kalmadı birden böle kaldırlılması çok ama çok kötü yardımlarınızı bekliyoruz

  • Benjamindiyor ki:

   İlaç hala piyasada yok. Bağımlıları; Diazem 10 mg 25 tb + Buscopan plus tb kullandıkları dozda kullanabilirler. Misal tranko-buskası iki defa atıyorsanız yine iki defa diazem 10 mg 25 tb, 2 defa da buscopan plus tb atabilirsiniz. %90 aynı etkileri yapar. Diazem yeşil reçeteyle yazılır. Her doktor reçete etmez. Buscopanı eczaneden reçetesiz bile alabilirsiniz. Bilginize.

  • gracediyor ki:

   ben 10 yıl mtranco buskas kullandım simdi bu ilaç yok doktor a gittim benim mide şikayetlerim vardı o nedenle kullanıyordum.doktorum bana bu ilacın muadili olan motilium 10 mg tblet verdi günde 3 kez yemekten 15 dk önce kullanıyorum.tranco buskas ı yavas yavas azaltarak günde 1 e indirdim 10 gün gün asırı icerek bırakıcam..zaten 10 günlük ilacım kaldı.bazı sıkıntılarım oldu mide bulantısı gibi ama bunu asmak istiyorum ve bagımlılık yapan ilacları kullanmak istemiyorum.motilium kullanmanızı tavsiye ediyorum bana iyi geldi.mide şikayetleri olanlar icin..

  • melekdiyor ki:

   lütfen annem bu ilaçla iyileşti lütfen yoksaa komaya giriyor lütfen nerden buluruz yoksa annem komaya giriyor fako üretmiyorsa yurtdışında nerden buluruz insanlara yardımcı olun mail bekliyorum

  • volkan aygundiyor ki:

   bu ilacı hagi mantıkla kaldırdılar yeşil reçeteyle verin ama verin böle bişey sadece bizim türkiyede olur zaten. madem kalkacaktı nie doktorlar yazdılar bize 2 yıl boyunca yazık deil mi yanii muadili bile yok sanki kokain yaaa bu nasıl bişeymi hayrett?????

  • erhan odluyurtdiyor ki:

   ya size sölüyorum lütfen ilac hayatımı kullanmadığım zaman sonderece kötü etkilemekte erse***@***.com lütfen ilgilenenler. Editörün Notu: Lütfen yorumlarınız da kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Sağlık durumunuzla ilgili size en iyi yardımcı olacak kişi doktorunuzdur.

  • Cüneytdiyor ki:

   24. yorumu yapan arkadaş, ben de seninle aynı fikirdeyim tranko buskas tam olarak iyileştirmese de adamı sosyal hayata biraz adapte ediyor,buscopanmış duspatalinmiş pankreoflatmış hepsi yalan ben firmayı arıyorum firma bile üretim konusunda net cevap veremedi.bakanlığa gittim bilgi edinmek için,ilgili birim uzakmış merkeze memleketiem döndüm sonra bakalım mail yazdım cevap bekliyorum bu arada belirtilerin neler?ben tranko buskası kullanmayınca şişiyorum,kötü oluyorum,uyku düzenim bozuluyor,avrupaya bakacağım oradaki arkadaşlara soracağım artık,izmirde aylar önce bitmişti,ankara istanbuldan aldırtıyordum şimdi oralarda da kalmadı,diyarbakıra bile baktım yok yok yok.muadili niye yok bunun Allah kahretmesin en sonunda sertab erener gibi aldıracam bu barsakları ya...

  • YILDIZdiyor ki:

   valla bende dusunmedim dil alsınlar kurtulim ama onunda kimbilir baska ne sıkıntıları olur ,bende bu irritabl kolon denen hastalıgın butun belirtileri cok agır seyrediyor bunlar nette yazıyor canımdan bezdim netten okudugum kadarı ilede hicbi tedavisi yok ilacı yok yıllar once gittigim bi doktor bu ilacı tavsiye etti yararınıda goruyorum bu hastalık sinirsel oldugu icin ilacı yutunca siskinlik de azalıyor biraz olsun insan formatına giriyorsunuz ama esasen en onemli sey ki o zaman siskinlik felan tamamen kayboluyor sizi mutlu eden ortamlarda bulunmak sevdiginiz is ,mutlu oldugunuz her yer bu ilacın icinde medazepan etken madde varmıs ve madde uyusturucu imis va baska bir ılacta yok ,ben psikiyatristede gittim verilen antidepresanların hicbiri bu ilacın yerini tutmuyor .

  • veysel ardıçdiyor ki:

   slm arkadaşlar çokmu çok yoğun bir iş hayatımın bana verdiği bedensel kayıpların yerini bende sizler gibi tranko buscos ile tamir edebiliyordum fakat ilerleyen zamanlarda bu ilacın üretimden kaldırıldığını öğrendim ve inanınki üzüldüm adeta bağımlılık yaptı gerçekten çok güzel bir ilaç insanı anormal düzeyden normal düzeye çeviriyor bedensel her yönü ile normalleşiyor.sözü edilen ilacı kullanmamı gerektiren iş hayatımdan kaynaklanan stersin YÜZDE 50 ini üzerimden attım gibi ama hala yarısı bedenimde geziyor inşallaha atarım dileğim allah ilaç kullanmaktan bizleri kurtarsın gerçekten ilaç çok süper bir ilaç piyasadan neden kaldırıldı bilemiyorum tekrar piyasaya sürülürse sanırım kullananlar çok rahatlayacak yinede en güzeli LANET OLASI STRESTEN UZAK KALMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK BEN İŞİ MECBUREN ŞAKAYA VURUYORUM. GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM

  • eserdiyor ki:

   tranko buskas tedavülden kaldırıldı mı arkadaşlar ? eczacılar bu ilacın yeniden gelip gelmeyeceğini bilmiyorlar. bir fikriniz var mı bu ilaç hakkında. yoksa tamamen umudumuzu kesmelimiyiz?_ tam da bana en iyi gelen ilacı buldum demiştim. stresten otelde çalışamıyorum bile. o kadar ağır işi böyle stresle nasıl devam ettirecem bilmiyorum. allah yardımcımız olsun.

  • Cüneytdiyor ki:

   valla kusura bakmayın ama, millet olarak şikayet ederiz ama hiçbir girişimde bulunmayız. ben dediğim gibi, bakanlığa gittim,ilaç firmasını aradım,son olarak ta bakan beye ve firmaya mektup yazdım.bu hükümet döneminde birçok ilacın üretimi akamete uğradı.ama uzunca bir süre üretilmeyip te tekrar üretime giren çok ilaç var.eğer tranko buskasın tekrar üretime girmesini istiyorsanız bu konuda bir farkındalık oluşturmamız lazım.siz de mailler atın,mektuplar yazın ki,artık üretime girsin,yoksa beklemekle birşey çözülmüyor... bakalım inşallah girer.girer girmez zaten yine depolayacağım.

  • Semradiyor ki:

   Benin annem de Trankobuscas ile iyileşti fakat şu anda hiçbir şekilde piyasada bulamıyorum. Aylardır arıyorum yok. Bu ilacı kullanmadığı zamanlarda sürekli bir GARK sesi çıkarıyor ki, evde oturmak ve hatta geceleri uyumak mümkün değil. Son günlerde artık hiç uyuyamadığım için son derece sinirli oluyorum. Bakıcı kadın da hiç uyumuyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Fako ilaçlarını aradım.. Hammadde yokmuş. Gelince üreteceğiz diyorlar ama maalesef yakın bir zamanda piyasaya çıkmazsa annemin yerine ben aklımı kaçıracağım. O rahat rahat geğirirken, ben artık uyku uyuyamayan, sürekli kulaklarda pamuklarla uyumaya çalışan, sonra da işini aksatan biri olmaya başladım. Yavaş yavaş kabuslar da başladı.. Annem düzelecek belki ama onun yerine ben delireceğim. Acil bu ilacı bulmamız lazım. Tek iyi gelen ilaç. Bir sürü reflü ilacı veriyorlar.. Bir yudum bile faydası olmuyor. Bu kadının durumu sinirsel.. Zaten demans hastası..bir tek iyi gelen ilacı da ülkenin hiçbir köşesinden bulamıyorum.. Lütfen biri yardım etsin..

  • Cüneytdiyor ki:

   ya zaten bir ilacın eşdeğerinin olmaması kadar aptalca bir durum olabilirmi?niye yani tek bu ilaç? hammaddeden dolayı sıkıntı yaşanıyorsa birşekilde çözerler,bana öyle dememişlerdi,bazı eczacılar ya da depocular kulaktan dolma bilgilerle artık üretilmeyeceğini bile söylüyorlar.inşallah en kısa zamanda üretime girer bu mucizevi ilaç...

  • halediyor ki:

   Tranko Buskas'a sahip çıkıp satışa sunmaları için Hazar İlaç deposuna baskı yapalım belki sesimizi duyarlar ha ne dersiniz çünkü oldukça duyarlı bir ilaç deposu bu konudada duyarlılığını göztyerecektir eminim...

  • Cüneytdiyor ki:

   valla mail yoluyla bir cevap alınamıyor,actavis fako yaz adresi orada var,acındır acındırabildiğin kadar kendini,ki gerçek... bağımlılık yapmasına gelince.şeker,tansiyon,kalp,sara vs vs onlar da devamlı ilaç kullanıyorlar.bunun adı da mı bağımlılık?Hem ben bu ilacı kullanıyorum kan değerlerim normal hep Allah 'a şükür.

  • petruccidiyor ki:

   seker,tansiyon,kalp,sara kronik hastaliklardir.ilaç kullanilmasi gerekir.tranko buskas agri kesici grubunda bulunan bir ilactir.tedaviye yardimci olarak reçete edilir. tranko buskas in içinde bulunan medazepam maddesi uyusturucu bir maddedir.zaten kullanan hastalara da iyi gelmesinin sebebi sakinlestirmesidir.enobrin isimli ilaçta da medazepam bulunmakta ve yesil reçete ile satilmaktadir. Bu ilaci,üretici firmaya baski yapmak pahasina bulmaya çalisan kisiler bence bagimli olmuslardir. saglikli günler...

  • tarıkdiyor ki:

   Evet maalesef harika bir ilaçtı,ne çokta kullanan varmış.Birileri bizi tırlatmak istiyor.Sigara yasağı da cabası.Nedenini bilemediğim sinirliliği iyi telore ediyordu bu ilaç.Memuriyetin 24. yılında dağıttım daireyi,Ramazan ayına giremedim bu sene.Bu ne kepazelik,tamam kardeşim fiyatını artır,kabul pes.Yeterki üret yada bu işi terket!!!

  • Cüneytdiyor ki:

   valla ben de irritabl barsak sendromu var.ve araştırırsan görürsün bu da kronik.şeker hastası muadili olmayan bi ilaç üretilmesin de baskı yapmasın firmaya göreyim. ben burada tartışmaya girmek için yorum yapmıyorum.biz bu ilacı kullananalar bağımlı falan değiliz.doktorların verdiği aptal saptal ilaçlar benim sorunumu çözmüyorsa elbette kullanacağım.hem eroin,kokain kullanan insanların kan değerlerine bir bakmanı öneririm arkadaşım.ben bu ilaçları 2 senedir kullanıyorum ve kan değerlerim hep normal çıkıyor,bu da yoruma gerek bırakmıyor sanırım... son olarak acıyı çeken bilir.

  • hayriyediyor ki:

   tranko buskas piyasaya çıkmış .eczaneden doğrudan alınmıyor normal reçete ile veriliyor sağlık ocağından yazdırabilirsiniz.ben mide ağrısı ve stres için kullanıyorum çok iyi geliyor ,rahatlık ve gevşeme hissi veriyor.

  • iso1907diyor ki:

   ya gerçekten geldimi eczanelere biri söylesin tam 18 yıl kullandım ve deli gibi bekliyorum hayatım alt üst oldu yine kaybolacaksa hiç çıkmasın dengem bozuldu valla cevaplarınızı bekliyorum dostlarım..

  • yıldızdiyor ki:

   saglık ocagı her istedigimiz ilacı yazmıyor nasıl yazdırabildiniz? bende spastik kolon hastasıyım trankobuskas dısında hic bir ilac ufacık bir fayda saglamadı ,su anda calısamayacak durumdayım .1 yıldır da trankobuskas kullanmadım sitedeki bazı arkadaların soyledigi gibi bırakınca agır sıkıntılar yasamadım bıraktıktan sonra 1-2 hafta boyunca asırı sinirlilik gerginlik ve huzursuzluk yapıyor sonra geciyor . ama spastik kolon hastalıgını gercekten %50 hafifletiyor bu yuzden Petrucci'nin yazdıgı gibi bu ilacın icindeki uyusturucu olan etken madde yuzunden bagımlı olmussunuz cumleleri beni cok uzuyor ,evet sinirleri yatıstırıyor gerginligi azaltıyor ama zaten bu ilacın prospektusunde okunacagı uzere sinirlilik gerginlik ,huzursuzluk gibi rahatsızlıklar genelde agır calısma sartları yuzunden olusuyor trankobuskasda bu arazları yatıstırıyor .

  • simdiyor ki:

   ilaçlar eczanede var.ama elden satışı yasak..kontorle tabi ilaç. zaten içinden bir etken maddesi çıkarılmış onndan piyasa sunulmuş sanıırm. ona benzer bi ilaç yok..elden satışı eczanelerde yasak..ama onun yerine diazem ve bi motilum beraber içiliyomuş..reçete ile giderseniz. eczanelr kesin verir.

  • zaferdiyor ki:

   Sayın TRANKOBUSKAS kullanıcıları, hiç şikayet etmeyin işin temelinde ticari çıkarlar sözkonusudur, milli ilaç sektörü son on yılda tamamen bitmiş yerli birçok firma yabancılara satılmıştır. örnek, İLSAN_İLTAŞ yok FAKO yok ADİLNA yok örnekler artırılabilir yok demekle türkiyede faliyetteler ancak sahipleri yabancılar, Türkiyenin En büyük yerli ilaç firması olan, FAKO Yüzölçümü konyadan küçük nufusu istanbul kadar bile olmayan İZLANDA ya satılmıştır, şimdi bu firma ACTAVİS oldu senin 3 kuruşluk trankobuskası nı mı düşünür ticari faliyetindeki karının mı,FAKO İLACIN sahibi KAYA TURGUT elli yıl bağırdı, milli ilaç sektörümüz elden gidiyor,yerli firmalar hem iktidardakilere hemde sağlık sektörü çalışanlarına kimse anlamadı anlamak istemedi, çünkü yabancı ilaç firmaları pazarlama adına iyi harcamalar yapıyorlardı, dağıtılan nakitler,muhteşem pahalı hediyeler i ne bakanlık engelledi nede sağlık çalışanları zira herkesin bireysel maddi çıkarları vardı bizim gibi az gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerde özellikle yabancılar nasıl pazarlama yapılacağını çok iyi bilirler, TÜRKİYE GİBİ BİR ÜLKENİN MİLLİ İLAÇ SEKTÖRÜNÜ ELE GEÇİRMEYİ ON YILDA TAMAMLADILAR, halen de devam ediyor. yarın geleceğimiz sağlık sektöründe oldukca sıkıntılı olacaktır buğün trankobuskas gibi basit bir ilaç bulunamıyacak, yarın hayati önem arz eden ilaçlar ya bulunamayacak ya da astronomik rakkamlarda verilecek daha kötüsü türk insanı yeni ilaçlarda kobay olarak denenecek belki bizler görmeyiz ama gelecek kuşakları bunlar beklemektedir.BU TABLOYA KATKISI OLAN HERKES KINA ÇALSIN. SAYGILARIMLA,

  • ..........diyor ki:

   merhaba arkadaslr bu ilaçla ilgili yorumları hayretle okudum. annem bgün doktora gitti ve bu ilaç receteye yazıldı aradık bulamadık. reçetesizde verilmeiği açıklandı ama bir eczanede sınırlı sayıda olduğunu ogrendik ve oradan aldık. ama bu yorumlardan sonra anneme kullandırmayı düşünmüyorum bağımlısı olunduğundan muhtemelen piyasadan kaldırıldı..

  • ayhandiyor ki:

   Arkadaşlar eğri oturup doğru konuşalım; Bu ilaç bağımlılık yaptığı doğru ama gerçekten çok etkili bir ilaç. xanax'tan bu ilaç sayesinde kurtuldum.(psikiyatride yatmıştım ve xanax ile düzelmiştim ama bırakamıyordum bu ilaç imdadıma yetişti.xanax gibi yan etkileri de mesela uyku yapma sedasyon vb. olmuyor bende...artı olarak xanax gibi düzenli-bağımlı kullanma gerektirmiyor bende. bazen haftalar boyu almadığım oluyor çok kötü hissedersem alıyorum tranko buskas'ı. etken maddesi medazepam (http://www.ctf.edu.tr/farma/onersuzer/pdf/koc/12_Anksiyolitik_sedatif_hipnotik_ilaclar.pdf) çok etkili ve bildiğim kadarıyla piyasada medazepam etken maddeli başka ilaç yeşil reçeteli dahi olsa yok :((

  • ayhandiyor ki:

   Etki sürelerine göre sınıflandırma Uzun etkili benzodiazepinler (etki süresi 1-3 gün) Diazepam, flurazepam, halazepam, klonazepam, klorazepat, klordiazepoksit, kuazepam, medazepam, prazepam. Orta etkili benzodiazepinler (etki süresi 10-20 saat) Alprazolam, bromazepam, estazolam, lorazepam, oksazepam, temazepam. Kısa etkili benzodiazepinler (etki süresi 2-8 saat) Midazolam, triazolam.

  • Cüneytdiyor ki:

   ya biz neyi tartışıyoruz ki burada isteyen kullanır, istemeyen kullanmaz ben bu ilacı almadığım zaman depresyona giriyorum, barsaklarım iflas ediyor, ibs gibi rahatsızlığı yaşamadan konuşmak kolay tabi.hem ben kan değerlerimi düzenli olarak ölçtürürüm, antidepresanlar mahvederken, bunu düzenli olarak kullanmama rağmen hiç değişiklik yok. ilaç kullanmak iyidir demiyorum, ama böylesine bir ilaç ibs nin çözümü bulunmadığı sürece kullanmaya mahkum ediyor insanlara kendini...

  • AYHANdiyor ki:

   Esma, ilaç eczanelerde var bazılarında tabiki. bazı eczaneler ise sorduğunuzda ya yok yada daha piyasaya çıkmadı diyorlar, bazıları da normal reçete yazdırıp dr.dan reçeteyle giderseniz veriyorlar, uygulamaları eczaneden eczaneye değişiyor...5-6 farklı eczaneden sormanı tavsiye ederim.ben bazı ecanelerden reçete sormadan alabiliyorum....

  • ayşegül durandiyor ki:

   slm arkadaşlar .. bende daha yeni başladım tranko buskasa . bazı eczaneler reçetesiz vermeyip yok diyor. ama eğerki anadolu yakasında oturan varsa bağlarbaşı eczanesinden reçetesiz de alabilir. ben daha yeni dün aldım ....

  • ayşegül durandiyor ki:

   slm arkadaşlar .. bende daha yeni başladım tranko buskasa . bazı eczaneler reçetesiz vermeyip yok diyor. ama eğerki anadolu yakasında oturan varsa czanesinden reçetesiz de alabilir. ben daha yeni dün aldım ....

  • ayşediyor ki:

   arkadaşlar müjde bu ilaç şuan eczanelerde satılıyor alabilirsiniz.bende kullandım çok güzel bir ilaç ayrıca bağımlılık yapmıyor ben istediğimde alıp istediğimde bırakıyordum,sıkıntı ve gerginliğe birebir iyi geliyor süper süper

  • aslandiyor ki:

   şimdi arkadaşlar,bu ilacı bende kullandım bir ay önce,bittikten sonra kendimi piskolojik olarak çok kötü hissettim.bittikten bir hafta sonra,doktora gittim yazdırdım.akşam bitane içtim herşey iyi olmaya başladı,yani bu ilaç olmadan yaşıyamıcakmıyız gibi düşünceler sardı beni,sizlerin mesajlarını okuduktan sonrada bidaha bu ilacı kullanmamak için direneceğim,gerçekten aşırı bağımlılık yapıyor galiba.bence tehlikeli bir ilaç(bu benim şahsi fikrim).ama bazı hastalar için bu ilaç gerçekten kullanılması faydalı ve mecbur diye duydum.o zaman ufak tefek sorunlar yüzünden bu ilacı kullanmyın derim.gerçekten hasta iseniz doktor kontrolünde kullanın.

  • mehtapdiyor ki:

   arkadaşlar ben 1 ay önce aldımtranko buskası doktorum verdi hem depreks diye bi ilaç içiyorum 1 aydan beri ilk defa bu akşam nasip oldu içmekkk bu ilaç recetesiz satılmıyo arıyanlara duyurulur:))))

  • hakandiyor ki:

   Arkadaşlar merhaba o acımasız hastalığa bende yakalandım duygusal insanları hedef alıyor ama tabi bunada şükür size kuşburnu çayını kesinlikle öneriyorum bağırsaktaki iltihabı çözüyor ve daha bir çok hastalığa iyi geliyor piyasada satılan doğadan kuşburnu çayları var reklamını yapıyoruz ama neyse evet o çaylardan alın deneyin ben denedim bana çok iyi geldi tavsiye ederim geçmiş olsun.

  • hakandiyor ki:

   Arkadaşlar merhaba o acımasız hastalığa bende yakalandım duygusal insanları hedef alıyor ama tabi bunada şükür size kuşburnu çayını kesinlikle öneriyorum bağırsaktaki iltihabı çözüyor ve daha bir çok hastalığa iyi geliyor piyasada satılan doğadan kuşburnu çayları var reklamını yapıyoruz ama neyse evet o çaylardan alın deneyin ben denedim bana çok iyi geldi tavsiye ederim geçmiş olsun.

  • aliihsankayadiyor ki:

   ergenlik çagına girme ilacı piyasadan kaldırılmış ama halen bursada deyişik ezzanelerde var ben bulamıyorum eyer bildiginiz biryer varsa bana lütfen bildiriniz.ilaç 3 iyneden oluşuyor ayda 1 kere vuruluyor.herkeze allah şifa versin :)

  • UMUTdiyor ki:

   bende yaklaşık 2 üç senedir aşırı gaz kalbme doğru ağrı gaz sıkışması tuvalet düzensizliği var hayat bazen zehir oluyor. bu ilacı bende kullanmak istiuorum acaba iyi gelirmi

  • deryadiyor ki:

   evet arkadaşlar sakın bitirmeyin bende bugun başladım biliyorum ki bende bağımlı olacağım o yüzden adana merkez eczanelerinden alabilirsiniz...hatta köylü pazarının içindeki hayat eczanesin de satılıyo antika bir yer zaten o yüzden bulunur

  • ırmakdiyor ki:

   bendu gün ilk defa başladım sitresten mide bulantısı ve kalbım sıkşma var depresif bi durum burda yazılanlardan sonra emın deılım yarın içmesemmi acaba zaten depresyonla boguşurken bı de ilaç bagımlısı olursam dayanamam

  • hmzdiyor ki:

   bende sinir ve sıkıntıdan dolayı nefes darlığı ve kalbim sanki titriyordu doktorum bana bunu verdi. Günde 1 draje almamı tavsiye etti. Ama fazla bir etkisini göremiyorum:)

  • YILDIZdiyor ki:

   BU İLACI KALDIRTANIN ALLAH BELASINI VERSİN İNŞALLAH LAN BEN BU İLACI KULLANAMAYINCA DELİRİYORUM RESMEN ULAN SİZ BENİ ÇILDIRTMAYAMI ÇALIŞIYORSUNUZ.BURDAN YETKİLİ KİŞİLERE SESLENİYORUM ALLAH TOPUNUZUN BELASINI VERSİN İNŞALLAH

  • pnr57diyor ki:

   arkadaşlar ben paxil ve tranka buskas kullanıordum ve bırakmayı duusnuyorum ayrıca bu ılaç her yerde mumkun bulunabılıor ama baslamadan yada baslayacak ark varsa kesınlıkle baslamayın ben 4 ay boyunca salak gıbı kullandım bılmeden bagımılık yapıormus yavasca kesıorum ıcmeyı 6 ayı gecmedıgınız< taktırde bagımlı olmus olmuyorsunuz herkeze geçmiş olsun

  • alidiyor ki:

   arkadaşlar tranko puskas rahatlatıcı bi ilaç evet insandaki bütün gerginliği alıyor 2 sene kullandım ama bağımlılık yapıyoırmu tam olarak emin diyilim ben şuan bıraktım ve gayet iyiyim allaha şükür mide rahatsızlığından kullanıyordum çok iyi geliyordu

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda