SİSTRAL
Ampul

İ.E. Ulagay
Etken Madde(ler):
Klorfenoksamin HCl 10 mg

Piyasa Şekilleri:
1 ml'lik 6 ampul içeren ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Akut ve ağır allerjik durumlarda tercih edilmelidir. Günde 2-3x1 ampul i.m. olarak veya ciddi olgularda çok yavaş i.v olarak uygulanır.

Endikasyonları:
Antihistaminik ve antiallerjik etkilidir. Vagotoninin hakim olduğu allerjik kaynaklı şikayetler, astım bronşiyal, allerjik enterit, saman nezlesi, vazomotor rinit, migren, allerjik baş ağrıları, serum hastalığı, Quincke ödemi, ürtiker, allerjik dermatozlar, ekzema, akut ve kronik dermatit, kaşıntı, ilaç duyarlılığı reaksiyonları, gebelik toksemisi, böcek sokması, güneş ve soğuk yanıkları, ışın hastalığı, parkinsonizm ve allerjik kolitte endikedir.

Kontrendikasyonları:
Glokom ve idrar retansiyonunda müstahzarların ampul formu kontrendikedir.

Yan Etkileri:
Ağız kuruluğu, işitme zorluğu, çift görme, susama, çarpıntı, göz bebeklerinde büyüme ve ateş basması gibi yan etkiler görülebilir. Sedatif etkisinden dolayı motorlu araç vb. kullananlarla yüksek yerlerde çalışanlar uyarılmalıdır.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “SİSTRAL(Ampul)” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda