Novartis


Etken Madde(ler):
Ksilometazolin hidroklorür 1 mg/ml

Piyasa Şekilleri:
10 ml'lik doz ayarlı polietilen şişelerde.

Kullanım Şekli:
Yetişkinlerde ve 12 yaşından büyük çocuklarda kullanılır. Günde 3-4 defa her bir burun deliğine 1 püskürtme.

Endikasyonları:
Rinit ya da sinüzitlerin neden olduğu nazal konjesyonun giderilmesinde; soğuk algınlığında (burun tıkanıklığını gidermek ve önlemek amacı ile); paranazal sinüslerin hastalıklarında (sinüzit) salgının drenajı için; orta kulak iltihabında, nazofarinks mukozasının dekonjesyonu için yardımcı tedavi olarak ve rinoskopiyi kolaylaştırmak için kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Formüldeki maddelere karşı hassas olan hastalar kullanmamalıdır. Ayrıca diğer vazokonstriktörler gibi transfenoidal hipofizektomiden sonra kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Sempatomimetik maddelere reaksiyon gösteren hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. Kronik soğuk algınlığında, sürekli olarak 4-5 günden fazla kullanılmamalıdır. Baş bölgesinde cerrahi müdahale geçiren hastalar, doktorun vereceği talimata göre kullanmalıdır. Gebelikte kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:
Duyarlılık belirtisi olarak nadiren uyku bozukluğu veya sersemliğe neden olabilir. Nadiren burunda ve boğazda yanma, lokal irritasyon, bulantı, başağrısı gibi yan etkiler görülebilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “OTRIVINE Menthol (Burun Spreyi)” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda