Hüsnü Arsan


Etken Madde(ler):
Asetaminofen (Parasetamol) 160 mg/5 ml, Klorfeniramin maleat 1 mg/5 ml, Psödoefedrin HCl 15 mg/5 ml

Piyasa Şekilleri:
100 ml'lik şişelerde.

Kullanım Şekli:
3 ay-1 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/4 ölçek (1.25 ml). 1-2 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1/2 ölçek (2.5 ml). 2-6 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 1 ölçek (5 ml). 6-12 yaş: Günde 4-6 saat ara ile 2 ölçek (10 ml). Günde 4 defadan fazla kullanılmamalıdır.

Endikasyonları:
Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, boğaz ağrısı, öksürük, ağrı ve ateş gibi semptomların tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
İçindeki etken maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer, böbrek ve kalp hastalığı olanlarda; önceki iki hafta içerisinde MAO inhitörü almış veya halen alan hastalarda kontrendikedir.

Uyarılar:
12 yaşın altındaki çocuklarda doktor önerisiyle kullanılabilir.

Yan Etkileri:
Tedavi sırasında uyuşukluk görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:
Alkol alınımı etkiyi artıracağından tedavi sırasında alkol kullanılmamalıdır.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “A-FERİN Plus Pediyatrik Şurup” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.





Hakkımızda