FEXOFEN
Film Tablet

Sanovel
Etken Madde(ler):
Feksofenadin hidroklorür

Piyasa Şekilleri:
180 mg: 20 film tablet, 180 mg: 10 film tablet, 120 mg: 10 film tablet, 120 mg: 20 film tablet içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Erişkinlerde ve 12 yaşın üstündeki çocuklarda tavsiye edilen doz; günde 1 defa 120-180 mg'dır.

Endikasyonları:
Erişkinler ile 12 yaş  ve üzerindeki çocuklarda, kronik idiyopatik ürtikerin ciltte kaşıntı ve kızarıklık gibi semptomların giderilmesinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
Bileşimindeki maddelere karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:
Gebelik ve emzirme döneminde kullanımı ile ilgili herhangi bir deneyim yoktur.

Yan Etkileri:
En sık bildirilen istenmeyen olaylar başağrısı, uyuşukluk, bulantı, baş dönmesi ve yorgunluk olmuştur.

İlaç Etkileşimleri:
Eritromisin ya da ketokonazol ile birlikte uygulanmasının feksofenadinin plazma düzeyinde 2-3 kat artışa yol açtığı saptanmıştır. Feksofenadinden 15 dakika önce alüminyum ve magnezyum hidroksit jel içeren bir antasidin uygulanması, büyük olasılıkla gastrointestinal sistemde bağlanmaya bağlı olarak, biyoyararlanımda bir azalmaya neden olmuştur. Bu nedenle, feksofenadin uygulaması ile alüminyum ve magnezyum hidroksit içeren antasitlerin uygulanması arasında 2 saatlik süre bırakılması önerilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “FEXOFEN(Film Tablet)” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda