KATARİN
Kapsül

Biofarma
Etken Madde(ler):
Asetaminofen (Parasetamol) 250 mg, Oksolamin sitrat 100 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg

Piyasa Şekilleri:
30 kapsül, 15 kapsül içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Büyükler için mutad doz günde 3 kez 1-2 kapsüldür. 6-12 yaş arası çocuklarda 1 kapsül 8 saat arayla günde 3 kez alınabilir.

Endikasyonları:
Soğuk algınlığı, grip, farenjit, rinit, bronşit gibi hastalıkların semptomatik tedavisinde, saman nezlesi ya da diğer üst solunum yolu alerjilerinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir.

Yan Etkileri:
Nadiren baş dönmesi, çarpıntı, sedasyon, alerjik reaksiyonlar görülebilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “KATARİN(Kapsül)” hakkında 2 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda