FORZA
Tablet

Aris
Etken Madde(ler):
Asetaminofen (Parasetamol) 250 mg, Oksolamin sitrat 100 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg, Fenilefrin hidroklorür 5 mg

Piyasa Şekilleri:
30 tablet içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Erişkinlerde günde 3x1-2 tablet, 6-12 yaş arasındaki çocuklarda günde 3x1 tablet, 12 yaşından büyük çocuklarda erişkin dozlarında uygulanır.

Endikasyonları:
Soğuk algınlığı, grip, sinüzit, saman nezlesi ya da diğer üst solunum yolu alerjilerinde, burun tıkanıklığı, aksırık, burun akıntısı, farenjit, bronşit ve larenjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Prostat hipertrofisi, mesane çıkışında obstrüksiyon, dar açılı glokom, astma, hipertiroidizm, ağır hipertansiyon, kardiyak aritmiler, serebrovasküler hastalığı olanlarda kontrendikedir. İçindeki maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde kullanılmamalıdır. Gebelerde, emzirenlerde ve 6 yaşından küçüklerde kullanılmamalıdır. Bazı antidepresif ilaçların (MAO inhibitörleri) bırakılmasının üzerinden 3 hafta geçmeden bu kombinasyonu içeren müstahzarlar kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Karaciğer ve böbrek fonksiyonu bozuk olanlarda dikkatle kullanılmalıdır. Fenilpropanolaminin vazopresör etkisine karşı dikkat edilmelidir.

Yan Etkileri:
Ağız kuruluğu, mide yanması, görmede bulanıklık, uyuklama, çarpıntı, idrar zorluğu, taşikardi, hipersensitivite, fotosensitivite reaksiyonları görülmüştür.

İlaç Etkileşimleri:
Alkol, sedatifler ve trankilizanlar uyku hali etkisini artırabilirler.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “FORZA(Tablet)” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.





Hakkımızda