THYROMAZOL
Tablet

A. İbrahim
Etken Madde(ler):
Metimazol 5 mg

Piyasa Şekilleri:
100 tablet içeren ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Günlük doz 3x1-3 tablettir. 1-2 aylık tedaviden sonra günlük doz 1/4 oranında azaltılır. Tedavi süresince her 1-2 haftada bir kan tablosu kontrol edilmelidir.

Endikasyonları:
Basedow hastalığı, hipertiroidi operasyonlarına hazırlık, radyoiyot tedavisinden sonra, çocukluk çağındaki hipertiroidi ve diğer hipertiroidi hastalıklarında endikedir.

Kontrendikasyonları:
Trakeal obstrüksiyonda kontrendikedir. Gebelik süresince kesin gerekli görülmedikçe kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:
Deri döküntüleri, ateş, sarılık, lökopeni ve agranülositoz gibi yan etkilere neden olabilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “THYROMAZOL(Tablet)” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda