ULTRAPROCT
Supozituvar

Schering Alman
Etken Madde(ler):
Fluokortolon pivalat 0.61 mg/g, Fluokortolon kapronat 0.63 mg/g, Sinkokain HCI 1 mg/g

Piyasa Şekilleri:
10 supozituvar içeren ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
En az 1 hafta süreyle, ancak daha büyük aralarla uygulanmalıdır (2 günde bir gibi). Tedavi süresi 4 haftayı geçmemelidir. Genellikle günde 1 supozituvar uygulanır. Şiddetli yakınmalarda ilk gün 2-3 supozituvar kullanılır.

Endikasyonları:
Hemoroidler, fissura ani (yüzeysel) ve proktitis tedavisinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Tedavi alanında tüberkülotik veya luetik süreçler bulunduğunda, virozlarda (örn. vaccina, varicella) kontrendikedir. Gebeliğin ilk üç ayında kortikoid içeren lokal terapötikler kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Mantar enfeksiyonlarında, ek spesifik bir tedavi gereklidir.

Yan Etkileri:
4 haftayı aşan uygulama sürelerinde deri atrofisi gibi lokal yan etkiler görülebilir. Nadir olgularda allerjik deri reaksiyonları oluşabilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “ULTRAPROCT(Supozituvar)” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda