1 KONGEST Forte tablet yorumları, fiyatı ve hakkında herşey

Eczacıbaşı


Etken Madde(ler):
Asetaminofen (Parasetamol) 650 mg, Fenilefrin hidroklorür 10 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg

Piyasa Şekilleri:
30 tablet içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Erişkinlere günde 3-4 kez 1 tablet verilir.

Endikasyonları:
Soğuk algınlığı, grip, sinüzit, saman nezlesi ya da diğer üst solunum yolu alerjilerinde, burun tıkanıklığı, aksırık, burun akıntısı, ateş, baş ağrısı ve hafif şiddetle seyreden ağrılar gibi çeşitli semptomlardan etkili bir rahatlama sağlar.

Kontrendikasyonları:
Antihistaminiklere, parasetamol veya fenilefrine karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde kontrendikedir. Bazı antidepresif ilaçların (MAO inhibitörleri) bırakılmasının üzerinden 14 gün geçmeden bu kombinasyonu içeren müstahzarlar kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Bu ilaç kullanılırken, alkollü içecekler almaktan, motorlu araçlar veya ağır makinalar kullanmaktan sakınılmalıdır. Özellikle çocuklarda uyku hali ya da eksitabiliteye neden olabilir. Alkol, sedatifler ve trankilizanlar uyku hali etkisini artırabilirler. Astım, glokom, amfizem, kronik karaciğer rahatsızlığı, nefes darlığı, solunum zorluğu, hipertansiyon, diyabet, kalp ya da tiroid hastaları, prostat bezinin büyümesi nedeniyle idrara çıkmada zorluk çeken, antidepresif ya da yüksek tansiyon için ilaç veya MAO inhibitörü kullanan hastalar bu kombinasyonu içeren müstahzarları önerilen dozların üstünde kullanmamaları konusunda uyarılmalıdır. Bu kombinasyonu içeren müstahzarlar ateş düşürücü etkisi için 3 günden daha uzun, diğer belirtiler için 7 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “KONGEST Forte tablet” hakkında 2 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.





Hakkımızda