1 SALOFALK(Lavman) yorumları, fiyatı ve hakkında herşey

SALOFALK
Lavman

Üretici Firma:
Aris
Etken Madde(ler):
Mesalazin (5-amino salisilik asit) 4 g/60 g

Piyasa Şekilleri:
60 g'lık 7 lavman| içeren ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Bir şişe lavman içeriği yatmadan önce günde bir defa uygulanır.

Endikasyonları:
Ülseratif kolit ve Crohn hastalığının tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
Renal ve hepatik fonksiyon bozukluğu ve gastroduedonal ülser varlığında kontrendikedir. Gebeliğin son birkaç haftası ve yeni doğmuş bebeklerde kullanılmamalıdır. Patolojik kanama varlığında kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:
Allerjik cilt reaksiyonları, hiperpireksi, bronş spazmı, methemoglobinemi ve LE benzeri sendromlar gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:
Sülfonilüre, kumarin, metotreksat, probenesid, sülfinpirazon, spironolakton, furosemid, rifampin ve glukokortikoidlerle birlikte kullanılmamalıdır.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “SALOFALK(Lavman)” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda