TRANKO-BUSKAS
Draje

Üretici Firma:
Fako
Önemli:
Bu ürün KONTROLE TABİ olup normal reçete ile verilerek reçete kayıt defterine kaydedilmesi gereken ürünlerdendir.

Etken Madde(ler):
Hiyosin-N-butil bromür (Skopolaminbutil bromür) 10 mg, Medazepam 10 mg

Piyasa Şekilleri:
20 draje, 40 draje içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Günlük doz 3-4x1 drajedir.

Endikasyonları:
Anksiyolitik ve antispazmolitik etkilidir. Bütün karın bölgesinde psişik gerginliklere bağlı olarak oluşan spazmlar, sinirsel mide yanması, ülser, gastroduodenit, safra yolları şişliği ve krampı, sinirsel barsak krampları, hıçkırık, dismenore, parametropati, spastika ve menstrüasyon öncesi gerginliklerde endikedir.

Kontrendikasyonları:
Glokomlu hastalarda ve myastenia graviste kontrendikedir.

Yan Etkileri:
Sersemlik, unutkanlık ve parasempatolitik etkiyi artırma gibi yan etkiler görülebilir. Oluşabilecek sedatif etkiden dolayı motorlu araç kullananlarla yüksek yerde çalışanlar uyarılmalıdır.

İlaç Etkileşimleri:
Bağımlılık yapabilir. Alkol, barbitürat, SSS depresanları, antihistaminik ve fenotiyazinlerle birlikte kullanılmamalıdır.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “TRANKO-BUSKAS(Draje)” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda