ERCEFURYL
Süspansiyon

Sanofi-Synthelabo
Etken Madde(ler):
Nifuroksazid 200 mg/5 ml

Piyasa Şekilleri:
60 ml'lik şişelerde.

Kullanım Şekli:
10 yaşın üstündeki çocuklarda ve büyüklerde günde toplam 2-4 ölçek, 1 yaşın üstündeki çocuklarda 2-3 ölçek ve süt çocuklarında günde 1-3x1/2 ölçek kullanılır. Tedavi süresi 7 gündür.

Endikasyonları:
Antibakteriyel etkilidir. Akut ya da kronik seyreden diyare tipleriyle kolitte kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumlarında kontrendikedir. Prematüre ve yeni doğan (0-1 aylık) bebeklerde kullanılmaz.

Uyarılar:
Doz aşılmamalı ve 7 günden fazla kullanılmamalıdır. Hamileler ve emzikli annelere verilmemelidir. Kanamalı ve pürülan invaziv infektif diyarede istemik etkisi güçlü antibakteriyel maddeler kullanılmalıdır.

Yan Etkileri:
Alerjik reaksiyonlar görülebilir. Küçük çocuklarda ender olarak bulantı ya da kusma yapabilir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “ERCEFURYL(Süspansiyon)” hakkında 1 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda