THIOCILLINE
Göz Pomadı

Üretici Firma:
A. İbrahim
Etken Madde(ler):
Basitrasin 500 IU/g, Neomisin sülfat 5 mg/g

Piyasa Şekilleri:
5 g'lık tüplerde.

Kullanım Şekli:
Günde 3-4 kez göze uygulanır.

Endikasyonları:
Basitrasinin gram-pozitif mikroorganizmalara karşı olan etkisinin, neomisinin özellikle gram-negatif mikroorganizmalara karşı olan etkisiyle birleşmesi sonucu göz enfeksiyonlarında sık görülen patojenlere karşı; konjunktivit, blefarit, arpacık, şelasyon, göz kapağı yara ve yanıkları, mikrobik göz enfeksiyonlarında kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Basitrasin ve neomisine duyarlılığı bilinenlerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Uzun süreli kullanımlarda her antibiyotik tedavisinde olduğu gibi dirençli mikroorganizmaların üremesine neden olabilir. Görme bulanıklığı yapabileceğinden, araç ve dikkat gerektiren alet kullanılmasının sakıncalı olabileceği hastalara bildirilmelidir. Gebe ve emziren kadınlarda yarar/zarar riskleri değerlendirilerek kullanılabilir.

Yan Etkileri:
Uzun süreli kullanımlarda kızarma, kaşıntı, şişme gibi yan etkiler görülebilir. İlacın kesilmesiyle bu bulgular kaybolur.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “THIOCILLINE(Göz Pomadı)” hakkında 3 kişi yorum yapmış.

    • ajda ertokdiyor ki:

      prospektüs bilgileri sanırım eksik verilmiş.çocuklar için kullanımı ile ilgili herhangi bir bilgi yok.8 yaşındaki oğlum için kullanabilirmiyim diye araştırmak istemiştim ama bir bilgi alamadım.yine de bu bilgilerin yer alması insanın elinin altında oluşu hoşuma gitti.hazırlayanlara teşekkür ederim.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda