THIOCILLINE
Deri Pomadı

Üretici Firma:
A. İbrahim
Etken Madde(ler):
Basitrasin 500 IU/g, Neomisin sülfat 5 mg/g

Piyasa Şekilleri:
20 g'lık tüplerde.

Kullanım Şekli:
Günde 3-4 kez bir miktar pomat enfekte cilt üzerine uygulanır.

Endikasyonları:
Primer piyoderma (impetigo, ektima, sikosis, vulgaris, paronikia, panaris, fronkül), sekonder enfekte dermatozlar (ekzema, herpes, seboreik dermatitis), dış kulak yolu enfeksiyonları, yaralar ve diğer cilt travmaları, meme başı çatlakları ve yanıkların tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
Kulak zarının perfore olduğu dış kulak enfeksiyonlarında ve bileşimdeki maddelerden birine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir.

Uyarılar:
Geniş yüzeylere uzun süreli uygulamalarda, özellikle ülseratif cilt hastalıklarında, ciddi yanıklarda bir miktar emilerek sistemik dolaşıma girebilir. Bu gibi durumlarda ilacın ototoksisite ve nefrotoksisiteye ve başka mikroorganizmaların (fungus gibi) üremesine neden olabileceği unutulmamalıdır. Vücut alanının %20'sinden fazlasının yanık olduğu ve özellikle de hastanın böbrek fonksiyonlarının bozulduğu durumlarda; bir başka aminoglikozidin birlikte kullanılmasının gerekli olduğu durumlarda günde yalnızca bir kez uygulama yeterlidir. Meme başı çatlaklarında, emzirmeden önce ilaç silinerek meme başı iyice temizlenmelidir.

Yan Etkileri:
Neomisin içeren ilaçlar; kronik otitis media veya staz dermatiti gibi kronik dermatozlardaki sekonder enfeksiyonların kontrolünde kullanılacağı zaman; cildin bu gibi durumlarda aşırı duyarlılık kazanacağı unutulmamalıdır. Bu tip aşırı duyarlılık reaksiyonları kızarma, şişme, kabuklanma ve kaşıntı biçiminde görülür. Neomisin içeren ilaçların uzun süre kullanımlarında, bu gibi belirtiler, periyodik olarak gözlenmeli ve ilaç kesilmelidir. İlacın kesilmesiyle belirtiler kaybolur. Bu tür hastalara neomisin içeren ilaçlar verilmemelidir.

Tags: ,

ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “THIOCILLINE(Deri Pomadı)” hakkında 6 kişi yorum yapmış.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda