Üretici Firma:
A. İbrahim

Etken Madde(ler):
Serenoa repens ekstresi 160 mg

Piyasa Şekilleri:
60 kapsül, 120 kapsül içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Günde 2 kez (sabah, akşam) 1 kapsül alınır.

Endikasyonları:
Serenoa repens ekstresi, prostat hücrelerinde testesteronun çok daha potent bir androjen olan dihidrotestosterona (DHT) dönüşmesini sağlayan 5 alfa redüktaz enzimini inhibe ederek antiandrojenik etkisini gösterir. Serenoa repens ekstresi büyüyen prostat dokusunda DHT konsantrasyonunu azaltır. Benign prostat hiperplazisi, Evre I-II olan olgulardaki idrar yapma bozukluklarında endikedir.

Kontrendikasyonları:
Bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumlarında kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Kadınlarda ve çocuklarda endike değildir.

Yan Etkileri:
Nadir olgularda hafif gastrointestinal bozukluklar; karın ağrısı, diyare, kabızlık ve mide bulantısı yine nadiren alerjik reaksiyonlar ve prürit ortaya çıkabilir.

İlaç Etkileşimleri:
Serum PSA düzeylerinde herhangi bir değişikliğe neden olmaz. Bu durum prostat kanseri yönünden PSA izlenmesi altındaki hastalarda yanılgıları önler.


ÖNEMLİ:

Bu site sadece genel eğitim amaçlı genel sağlık bilgileri sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Sitede yer alan sağlık bilgileri ve bunlarla ilgili interaktif yorumlar profesyonel tavsiye niteliği taşımaz ve uzman hekime, eczacıya veya diğer sağlık uzmanlarına kişisel danışmanın yerine geçmez. Hastalık, hastalık semptomları ve uygun tıbbi tedavilerle ilgili sorularınız için mutlaka bir profesyonelden tavsiye almalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz olduğuna dair şüpheniz varsa lütfen hemen yetkili bir sağlık görevlisine başvurunuz. Asla bu sitede okuduğunuz bir bilgiden dolayı tıbbi tavsiye almayı ihmal etmeyiniz ve ertelemeyiniz. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır.

    “PROSTAGOOD (Kapsül)” hakkında kimse yorum yapmamış ilk siz yapmak istermisiniz?.

Yorum yapın sorun paylaşın.

Hakkımızda